Wynajem mieszkania czy mieszkanie na kredyt?

Po ślubie młodzi ludzie zazwyczaj stają właśnie przed takim dylematem. Czy wprowadzić się do rodziców i ciułać na jakieś mieszkanko, czy lepiej wynająć? A może najlepszym wyjściem będzie zakup mieszkania na kredyt. Sprawa nie jest prosta, ale na pewno nie można się tak szybko poddawać. Większość młodych par woli jednak nie mieszkać z rodzicami, tylko samodzielnie budować swoją przyszłość. Jest to dla nich bardzo istotnym punktem honoru, więc przywiązują do własnego kąta szczególną uwagę. Nie jest to sprawa prosta, szczególnie jeśli młode małżeństwo jest na początku swojej ścieżki zawodowej. Jeżeli tak się dzieje, to można oczywiście wziąć kredyt na mieszkanie, zakup za całość kwoty jest wtedy na pewno niemożliwy, ale przecież kredyt może rozwiązać zaistniały kłopot. Tylko pojawia się następny dylemat: czy takie małżeństwo w ogóle będzie stać na kredyt. Oboje powinni pracować na stałe gdzieś, gdzie wiedza, że za chwilę nie będą zwolnieni. To bardzo istotne, ponieważ utrata pracy, mogłaby się wiązać również z utrata kredytu, a tym samym – strata mieszkania. Często wynajmowanie mieszkania po prostu się nie opłaca. Dlaczego? Ponieważ niekiedy ludzie zaczynają płacić za czynsz oraz za opłaty medialne, to wynosi ich to najczęściej dużo drożej niż gdyby płacili ratę kredytu zobowiązanie zaciągnięte na mniej więcej trzydzieści lat jest niestety uciążliwe i nie powinniśmy się z niego cieszyć. Przecież w tym czasie rodzina się powiększy, będzie trzeba wymienić meble oraz inne rzeczy – w związku z tym trzeba będzie dbać o stały przypływ gotówki, która wystarczy na wszelkie opłaty. Jednak zakup na kredyt jest zawsze dużo lepszy, ponieważ ludzie mają takie bardzo miłe wewnętrzne poczucie – że coś jest ich własne i wspólne.

Jeśliby nie mieli takiego uczucia, to także budowanie wspólnego życia mogłoby być dla nich dość trudne. A tego przecież na pewno nikt młody i pełen sił nie chce. Wynajmowanie bowiem zawsze wiąże się z tym, ze mamy zatargi z właścicielem mieszkania i nie jest to wcale nic miłego.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2020
  P W Ś C P S N
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.