Czy warto kupować dom na wsi?

Wiele rodzin, które mają ustabilizowaną sytuację zarówno życiową, jak i pieniężną w pewnym momencie życia zastanawia się nad przeprowadzką z miasta na wieś, czy na obrzeża. Mieszkanie robi się zbyt ciasne, sąsiedzi zbyt głośni, a centrum hałaśliwe i nowoczesne. Rodzice chcą poza tym, by ich dzieci miały możliwość spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Dlatego pojawia się pomysł kupna domu na wsi. Przed podjęciem decyzji, czy wybudować go, kupić, czy wziąć na zakup kredyt, trzeba jednak mieć świadomość plusów i minusów domu na wsi. Przede wszystkim, mieszkanie we własnej nieruchomości, gdy sąsiad nie tupie nad głową, ani nie puszcza w nocy głośno muzyki, jest ulgą dla każdego pragnącego spokoju człowieka. Dom to również większe pole manewru, większa ilość pokoi, która daje każdemu odrobinę prywatności, ogródek i garaż. Jest gdzie odpocząć, zrelaksować się i bawić. Okolica jest urokliwa, a dzieci zdrowsze ponieważ nie wdychają miejskich spali i zamiast siedzieć przed komputerem, biegają po podwórku.

Życie we własnym domu pozwala na uzyskanie swego rodzaju niezależności, możliwości pracowania, czy odpoczywania, bądź urządzania grilla, kiedy się podoba. Jednak kupno domu na wsi wiąże się również z pewnymi niedogodnościami, które jednak mogą zostać rozwiązane dzięki sprawnej organizacji. Przede wszystkim kluczowa jest kwestia dojazdów. Stanie w korkach, korzystnie z komunikacji podmiejskiej, czy dzielenie się jednym rodzinnym samochodem mogą być utrapieniem. Jednak również w mieście są korki, a dojazd z jednego końca na drugi może zająć dużą ilość czasu. Co więcej, domy takie często budowane są na nowych osiedlach, gdzie jeszcze nie ma sąsiadów, bądź ludzie dopiero się sprowadzają. Okolica może być więc dosyć ponura i nieciekawa, zwłaszcza jeżeli nie są jeszcze zainstalowane latarnie. Niemniej jednak każdy, kto zdecyduje się na kupno domu poczuje różnicę i najprawdopodobniej nie będzie chciał już wracać do mieszania w kawalerce, nawet w najlepszym centrum miasta.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2020
  P W Ś C P S N
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.