Remonty nieruchomości

shovEksploatacja mieszkania doprowadza zawsze do punktu, w którym mieszkańcy danej nieruchomości zgodnie dochodzą do wniosku, że przydałby się mały remont. Jednak modernizacja czy to mieszkania, czy dosyć duży remont domu, nie należą do inwestycji, na którą zawsze posiada się środki. Często wiele osób odkłada w czasie ewentualny remont, ponieważ wiedzą, że zaoszczędzone pieniądze nie pozwolą jednak na przeprowadzenie go w ten sposób, by był on zadowalający i odświeżył nieruchomość. Okazuje się jednak, że polskie prawo sprzyja również osobom, które chcą dokonać remontu, nie mają na to jednak środków. W ciągu trzech lat po zakupie danego mieszkania, czy bloku, można bowiem wciąż zaciągnąć kredyt na wykonanie remontu. Co więcej, kredyt można uzyskać nawet po już przeprowadzonym remoncie, również maksymalnie trzy lata po jego udokumentowaniu. Klienci polskich banków nie mają praktycznie świadomości, że takie koszty, jak pomalowanie ścian, położenie płytek, wykładziny, papy dachowej, czy renowacja strychu, jeżeli będą udokumentowane fakturami, mogą stanowić podstawę do wzięcia kredytu wstecz.

Często nie ma nawet potrzeby wykazywania paragonów i faktur, gdyż banki same przysyłają swoich specjalistów, którzy na podstawie oględzin nieruchomości pozwalają ocenić, jak wysokiego kredytu w danej sytuacji można udzielić. Dlatego osoby, które zastanawiają się, jak małym kosztem zrobić remont swojej nieruchomości, powinny skorzystać z innej opcji, kredytowej. Zwłaszcza dlatego, że kredyty tego typu nie mają wysokich prowizji, czy marży, pozwalają więc na zdobycie gotówki i odbicie się po remoncie, bez potrzeby zaciskania finansowego pasa. Dlatego nawet jeżeli remont został już przeprowadzony i rodzina zorientowała się, że teraz może znaleźć się w kłopotach finansowych z powodu modernizacji swojej nieruchomości, warto wziąć pod uwagę pomoc, jakiej udzielić może bank i przyznać kredyt na remont, udzielany jednak wstecz, tym samym korzystny, przydatny, choć mało popularny wśród społeczeństwa.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2020
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.