Post

Jaka jest różnica między podkaszarką a kosiarką? Którą najlepiej kupić?

Zakup narzędzi ogrodniczych może być wyzwaniem. Starannie zaplanuj swój budżet, aby uniknąć zakupu czegoś, czego nie potrzebujesz. Co jest lepsze, kosa spalinowa czy podkaszarka? Która maszyna jest bardziej przydatna? Podpowiemy ci.

Spis treści

  • Dobry trymer ogrodowy
  • Kosy spalinowe - zastosowanie
  • Tanie podkaszarki dla działkowców

Dobry trymer ogrodowy

Podkaszarki są używane do docierania do miejsc, do których trudno jest dotrzeć zwykłą kosiarką. Obejmuje to narożniki przy ścianie, trawę przy schodach lub nachylenie stromego zbocza. Te zakamarki często zarastają, gdy gospodarz nie ma pod ręką dobrej podkaszarki. Jest to bardzo przydatny element wyposażenia. Trudno wyobrazić sobie dom lub działkę poza miastem, gdzie nie przydałoby się lekkie narzędzie do podkaszania.

No właśnie - lekkość. To największa zaleta podkaszarki. Nie trzeba być ciężkim, by z niego korzystać. Możesz nawet kupić akcesoria do trymera. Należą do nich specjalne szelki przeznaczone do koszenia. Z ich pomocą korzystanie z urządzenia staje się łatwiejsze. Wymienne ostrza trymera pozwalają pewnie ścinać nawet najtwardsze chwasty. Można je przechowywać w kieszeni na pasku, dzięki czemu są zawsze dostępne.

Kosy spalinowe - zastosowania

Kosa spalinowa używana w ogrodnictwie to już cięższy kaliber. Ma większą moc niż podkaszarka, ponieważ jest używana na trudniejszym terenie. Jest idealna na działkę, która zarosła i gdzie trawa jest wysoka. Służby komunalne również używają tego typu kosiarki, aby pokryć większy obszar. Nie stosuje się jej w domach jednorodzinnych. Wiele osób używa jej na ogródkach działkowych, ale wystarczy lżejsza podkaszarka. Ciężka kosa spalinowa zmęczy zarówno intensywnością pracy, jak i hałasem. Te maszyny są głośne.

Tanie podkaszarki na działkę

Jeśli zależy nam na utrzymaniu trawnika i rutynowej pielęgnacji, podkaszarka będzie lepszym rozwiązaniem niż kosa spalinowa. Podkaszarki są idealne dla każdego gospodarstwa domowego ze względu na ich lekkość i stosunkowo cichą pracę. Podkaszarki mają stosunkowo niewielki zakres cięcia, co przy okazji poprawia ich wydajność w trudnych zakamarkach. Ułatwia to utrzymanie idealnego trawnika.

Warto zainwestować w dodatkowy cylinder do podkaszarki. Poprawi to wydajność sprzętu. Można go zakupić osobno, bez obaw, że nie będzie pasował do danego modelu maszyny. Cylindry są uniwersalnie standaryzowane. Instalacja jest intuicyjna. Można to zrobić samodzielnie.

Wpis gościnny.