Post

Nowoczesne rodzaje pergoli. Nowoczesne segmentowe pergole tarasowe.

Nowoczesne pergole, wykonane z wysokiej jakości materiałów, tworzą relaksującą przestrzeń na zewnątrz. Pasują zarówno do klasycznych, jak i minimalistycznych aranżacji tarasu czy ogrodu.

Dobrze zaprojektowana i zamontowana pergola spełnia wiele istotnych funkcji:

  • Strefa relaksu na tarasie czy w ogrodzie będzie bardziej komfortowa, jeśli zapewnimy jej osłonę przed słońcem, deszczem czy silnym wiatrem.
  • Elegancki element dekoracyjny wystroju ogrodu
  • Klasyczna pergola, w formie ażurowego zadaszenia (układ drewnianych, aluminiowych lub stalowych belek), służy jako "konstrukcja wsporcza" do podtrzymywania roślin pnących.

Spis treści

  • Specjalnie zaprojektowane pergole do konkretnych zadań
  • Nowoczesne pergole segmentowe z tkaniny i materiału
  • Stylowe dachy na każdą porę roku
  • Pergole segmentowe są wygodne i eleganckie.

Funkcjonalne pergole

Nowoczesne pergole projektowane są z myślą o funkcjonalności. Pergole WIOLLA prezentują się w doskonały sposób. Markizy są pierwowzorem nowoczesnych pergoli. Mogą być składane lub zwijane, a pióra mogą być nawet obracane pod kątem, dzięki dobrze zaprojektowanej konstrukcji (lamela, pergole bioklimatyczne).

Organizujesz imprezę w ogrodzie, ale intensywne promienie słoneczne uniemożliwiają Ci spokojny relaks. W zaledwie kilka sekund można rozłożyć elegancki dach z mocnego tworzywa sztucznego lub wytrzymałej tkaniny, która jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Minimalistyczny design pergoli sprawia, że pasuje ona do wielu stylów architektury ogrodowej. Nowoczesne pergole umożliwiają zastosowanie osłon bocznych zapewniających cień, ochronę przed wiatrem lub spojrzeniami sąsiadów.

Nowoczesne pergole segmentowe (tekstylne i materiałowe)

Górną część tworzą aluminiowe profile, które dzielą dach na segmenty. Dach może być nachylony na boki lub pod niewielkim kątem (dzięki specjalnym profilom). Tkanina jest składana z jednej strony pergoli, tworząc efektowne fałdy.

WIOLLA oferuje modele segmentowe, które można zamontować na ścianie budynku lub umieścić w dowolnym miejscu w ogrodzie. Do tych ostatnich należą pergole NOMO i RIALTO, które wyróżniają się poziomym ułożeniem wszystkich belek, a także swobodą zabudowy boków. Pergole można również mocować do konstrukcji drewnianych lub aluminiowych.

Stylowe zadaszenie na każdą pogodę

Nowoczesne tkaniny na pergole mogą być bardzo eleganckie. Niektóre z nich są łudząco podobne do naturalnych materiałów. Ich główną zaletą jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i pogodowe.

Jak segmentowe patio "zachowuje się" podczas deszczu? Woda deszczowa spływa w kierunku spadku (najczęściej do rynny), a następnie w kierunku słupków. Powierzchnia tarasu i meble tarasowe, które są chronione, pozostają idealnie suche.

Niektóre materiały wykorzystywane do produkcji dachu pergoli są wykonane przy użyciu tzw. nanotechnologii. Pozwala to na samooczyszczanie się tkaniny. Jest to zaleta szczególnie doceniana w regionach o wysokim poziomie zanieczyszczenia powietrza.

Pergole segmentowe: wygodne i eleganckie

Nowoczesna pergola tarasowa jest szczególnie przydatna latem. Możemy zaplanować popołudniowe garden party na upalny letni dzień, zamykając wcześniej dach pergoli i rozkładając osłony boczne. Dzięki temu unikniemy przegrzania powierzchni tarasu. Około godziny 18:00 dach będzie zbędny (o ile latem nie pada deszcz), a boczne osłony mogą zapewnić prywatność i ochronę przed zachodzącym słońcem.

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest osłona lamelowa, która zapewni cień i wentylację. Przykładem takiego rozwiązania jest pergola lamelowa firmy Pratic ze składanym aluminiowym dachem.

Więcej o pergolach segmentowych można przeczytać na stronie https://www.pergole.pl/pergole-segmentowe.html. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą tej firmy!