Post

Palenisko ogrodowe - Miejsce do rozpalania ognia w ogrodzie

Wieczorne spotkania przy ognisku mogą wywołać powódź emocji i wspomnień. Nie da się odtworzyć ciepła i intymności prawdziwego ognia bez jego namiastki. Palenisko to świetny sposób na stworzenie w ogrodzie przestrzeni, w której będzie mogła gromadzić się rodzina i przyjaciele. Dowiedz się więcej o jego zaletach i jakie modele są dostępne w sklepach.

Spis treści

  • Najważniejszą zaletą przenośnego paleniska ogrodowego jest jego uniwersalność.
  • Jakie najważniejsze rzeczy należy wziąć pod uwagę wybierając palenisko w ogrodzie?
  • Palenisko zasilane gazem - alternatywa dla drewna

Najważniejsze zalety

Paleniska ogrodowe są świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie wymagają kopania dziury w ziemi. Jest to szczególnie ważne w nowo założonych trawnikach i ogrodach, które nie mają wystarczająco dużo miejsca na tradycyjne rozwiązania. Przenośny kominek można umieścić niemal wszędzie, na kostce brukowej lub na patio. Ogień jest bezpieczny i kontrolowany dzięki zamkniętej formie. Eliminuje ona konieczność żmudnego czyszczenia. Wystarczy przenieść palenisko z popiołem w wyznaczone miejsce. Na uwagę zasługuje również niski koszt 200-300 złotych. Jest to tańsze rozwiązanie niż drogie kominki ogrodowe i paleniska. Nie wymaga instalacji ani mokrego muru. Do jego zalet należy zaliczyć dostępność i duży wybór modeli. Zaletą paleniska jest możliwość spalania drewna, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnego grilla. Jego niepowtarzalny aromat i wrażenia wizualne tworzą wspaniałą atmosferę wieczornego spotkania.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze paleniska w ogrodzie?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się konstrukcją nóg, kolorem wykonania, kształtem, głębokością i wysokością. Sklep internetowy Mercury Market pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Niektóre paleniska w sklepach nie są malowane, dzięki czemu kupujący może dostosować wygląd do swoich upodobań.

Palenisko zasilane gazem jest alternatywą dla drewna

Palenisko zasilane gazem jest alternatywą dla pracochłonnego zadania cięcia i pozyskiwania drewna. Ukryta wewnątrz butla gazowa dostarcza energii. To sprytne rozwiązanie nie jest ukryte w nowoczesnym wyglądzie zewnętrznym. Nowoczesne ogrody mogą skorzystać z wysokiej jakości wykonania i zastosowania kompozytu mineralno-betonowego. Instalacja gazowa jest ukryta w górnej części paleniska przez drobny grys. Wygląda to niemal jak prawdziwy palenisko na drewno.