Post

Jaka jest główna różnica między podkaszarką a kosą? Poznaj podstawowe akumulatorowe narzędzia ogrodowe

Na rynku można znaleźć wiele przydatnych elektronarzędzi, które ułatwiają zadanie utrzymania działki. Nie oznacza to jednak, że będziesz korzystać ze wszystkich z nich. Poznaj różnicę między kosiarką a podkaszarką, dowiedz się, w jaki sposób podkaszarka akumulatorowa może pomóc w utrzymaniu trawnika i czy powinieneś kupić kosiarkę. Dowiedz się, jak korzystać z akumulatorowego sprzętu ogrodniczego i wybierz odpowiednie rozwiązanie dla swoich potrzeb.

Spis treści

 • Trymer bezprzewodowy: Do czego można go używać?
  • Trymer elektryczny czy akumulatorowy?
  • Który trymer akumulatorowy jest najlepszy?
 • Podkaszarka akumulatorowa czy kosa mechaniczna?
  • Co jest lepsze, kosiarka spalinowa czy elektryczna?
  • Na co zwrócić uwagę przy zakupie kosiarki akumulatorowej?
 • Co jest lepsze, akumulatorowa podkaszarka czy kosiarka? Którą powinienem wybrać?
 • Akumulatorowe narzędzia ogrodowe - podsumowanie

Podkaszarka akumulatorowa: Do czego można jej używać?

Zacznijmy od trymera. Narzędzie akumulatorowe jest czasami nazywane podkaszarką. Służy do wykonywania poprawek i przycinania trawy tam, gdzie kosiarka nie mogła dotrzeć. Podkaszarka akumulatorowa ułatwia przycinanie trawy i chwastów wokół ścian budynków, płotów, krawężników czy ogrodzeń. Łatwiej jest również manewrować wokół krzewów, rabat kwiatowych i drzew.

Podkaszarka elektryczna czy akumulatorowa?

Akumulatorowe podkaszarki do trawy oferują dużą elastyczność, ponieważ nie wymagają połączenia elektrycznego. Można ich używać w dowolnym miejscu, nie martwiąc się o przedłużacz lub źródło zasilania. Niestety, zasięg podkaszarki elektrycznej jest ograniczony przez kabel.

Chcesz mieć wygodny i komfortowy sprzęt? Akumulatorowy trymer RYOBI(r) posiada specjalną funkcję EasyEdge (tm), która umożliwia szybkie przełączenie z przycinania krawędzi na cięcie. Podkaszarka Expand-It z bezszczotkowym silnikiem 36V jest w stanie poradzić sobie z roślinami o twardych łodygach. Dwa tryby ustawień prędkości oraz podwójna żyłka o średnicy 2,0 mm to również mocne strony tego sprzętu. Ta akumulatorowa podkaszarka do trawy pozwala także na wybór pomiędzy szerokością koszenia 28 cm lub 30 cm. Narzędzie do przycinania krawędzi trawnika 18 V zapewni czyste, ostre linie wokół każdej architektury ogrodowej. Rozmiar ostrza wynoszący 22 cm i 4-stopniowa regulacja wysokości pozwolą osiągnąć doskonałe rezultaty.

Która podkaszarka akumulatorowa jest najlepsza?

Jak wybrać podkaszarki akumulatorowe do ogrodu? Wielkość działki jest równie ważna jak jakość czy parametry sprzętu. Ważne jest zatem, aby podczas dokonywania zakupu wziąć pod uwagę wielkość ogrodu i potrzebną szerokość koszenia, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Przeczytaj również: Podkaszarka a kosa - czym się różnią, do czego służą i ile kosztują?

Kosiarka akumulatorowa czy kosa mechaniczna

Źródło:123rf

Kosiarka lub kosa mechaniczna to kolejne narzędzie, którego zakup warto rozważyć. Narzędzie to jest idealne do powierzchni pochyłych, nierównych lub kamienistych. Kosiarka akumulatorowa nie sprawdzi się na takich powierzchniach. Ten sprzęt jest w stanie pracować na każdym terenie. Podkaszarka akumulatorowa ma również większą moc. Poradzi sobie z grubszymi łodygami i gałęziami krzewów. Może być używana na dużych zaniedbanych obszarach, których nie da się skosić tradycyjną kosiarką.

Co jest lepsze, kosiarka spalinowa czy elektryczna?

Nie masz pewności, który model wybrać? Chcesz wiedzieć, czy dla Twojego trawnika lepsza będzie kosiarka akumulatorowa czy spalinowa? Trzeba przyznać, że druga opcja daje większą swobodę działania. Kosa akumulatorowa emituje mniej szkodliwych spalin, jest cichsza i nie wymaga paliwa. Jej moc i wydajność jest zbliżona do modeli spalinowych i zasilanych z sieci. Jest również bardziej elastyczna niż kosa elektryczna, ponieważ urządzenie akumulatorowe nie ma żadnych ograniczeń. Kabel nie plącze się w nogach i nie trzeba go podłączać do gniazdka sieciowego.

Co warto wiedzieć o kosiarkach akumulatorowych?

Kosy z głowicą żyłkową najlepiej sprawdzają się w lżejszych zadaniach, takich jak ścinanie miękkich chwastów i trawy na cienkich łodygach. Jeśli chcesz usunąć twardą trawę lub duże zarośla, wybierz model z ostrzem. Akumulatorowa kosiarka RYOBI(r), 36V z uchwytem rowerowym i 26 cm hartowanym ostrzem Tri-Arc+(tm) zapewnia precyzyjne, mocne cięcie. Zamontowane z tyłu akumulatory są również zaletą, ponieważ zapewniają lepsze wyważenie i rozłożenie ciężaru. Warto również wspomnieć o dużej szerokości koszenia wynoszącej 30 cm z żyłką 1,6 mm.

Sprawdź: Jak stworzyć bujny, piękny trawnik.

Co jest lepsze, akumulatorowa podkaszarka czy kosiarka? Którą wybrać?

Źródło:123rf

Wielu właścicieli działek staje przed dylematem, czy używać kosy, czy podkaszarki. Urządzenia zasilane akumulatorowo doskonale sprawdzają się w ogrodnictwie. Pozostaje tylko pytanie o ich rodzaj. Jaki sprzęt będzie najlepszy? Decyzja ta w dużej mierze zależy od czynności, jakie zamierzamy wykonywać. Do drobnych prac pielęgnacyjnych idealna będzie podkaszarka akumulatorowa, która posiada ładowarkę i akumulator. Znacznie ułatwi też precyzyjne koszenie przydomowego ogrodu. Podkaszarka akumulatorowa przeznaczona jest do bardziej intensywnych zadań, które wymagają większej mocy.

A co jeśli masz do wykonania szeroki zakres zadań i nie jesteś w stanie dokładnie określić swoich potrzeb? Dobrym pomysłem będzie zakup modelu, który łączy w sobie najlepsze cechy obu urządzeń. Konstrukcja kosiarki i kosy akumulatorowej jest inna, ale RYOBI (r) oferuje urządzenia, które mają zarówno głowicę nożową, jak i żyłkową. Takie rozwiązanie zapewnia większą wszechstronność i elastyczność.

Akumulatorowe narzędzia ogrodowe - podsumowanie

Narzędzia akumulatorowe to świetny sposób na ułatwienie pracy w ogrodzie. Właściciele działek uwielbiają ich mobilność, lekkość i wszechstronność. Kosiarka lub podkaszarka akumulatorowa są zawsze gotowe do pracy - nie muszą być podłączone do sieci ani nie potrzebują paliwa. Nic dziwnego, że tego typu sprzęt jest tak popularny.

Podsumujmy wszystkie zalety opisanych przez nas do tej pory narzędzi ogrodniczych. Podkaszarki akumulatorowe mogą być używane w dowolnym miejscu. Są lekkie, ciche i wygodne. Świetnie nadają się do przycinania krawędzi trawnika lub koszenia trawy w trudno dostępnych miejscach. Do koszenia wysokiej trawy lub gęstych zarośli lepsza będzie kosa akumulatorowa. To potężne, wielofunkcyjne narzędzie można wyposażyć w różne ostrza i akcesoria, aby rozszerzyć zakres jego pracy.

RYOBI, wiodący globalny producent elektronarzędzi i narzędzi akumulatorowych dla rynku DIY, jest światowym liderem w tym segmencie. Od ponad 25 lat RYOBI oferuje szeroką gamę narzędzi akumulatorowych, które są zawsze kompatybilne z akumulatorami RYOBI ONE+, które można zastosować do szerokiej gamy ponad 200 produktów. RYOBI oferuje szeroką gamę produktów do domu, ogrodu, motoryzacji i innych zastosowań. RYOBI umożliwia pracę z pełną mocą bez kabli, hałasu i spalin.

Artykuł partnerski

(function())();

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push();