Post

Wolisz kosiarkę elektryczną czy spalinową? Polecamy.

Kosy, podkaszarki i inne urządzenia do pielęgnacji trawników mają swoje szczególne miejsce. Są przenośne i łatwe w użyciu, dzięki czemu mogą dotrzeć do miejsc, do których nie dotrze kosiarka. Jaką podkaszarkę powinieneś kupić?

Spis treści

  • Do zadań specjalnych potrzebne są podkaszarki
  • Wybór profesjonalistów: podkaszarka spalinowa
  • Podkaszarka elektryczna - cicha alternatywa

Podkaszarki - narzędzia do zadań specjalnych

Kiedy odkrywamy, że nie możemy dotrzeć do każdego zakątka naszego ogrodu za pomocą kosiarki, często rozważamy zakup podkaszarki. Proces koszenia trawnika może być utrudniony ze względu na wąskie alejki, rowy i nierówności terenu, a także miejsca przy płotach lub pod ścianami. Podkaszarka jest najlepszym narzędziem w takich sytuacjach. Dzięki niej możemy przyciąć trawę w trudnych miejscach, zachowując jej doskonały wygląd. Podkaszarka może być również wykorzystywana do podcinania krawędzi trawnika.

Podkaszarki możemy rozróżnić, podobnie jak kosiarki. Wynika to ze sposobu zasilania. Mamy tu na myśli zarówno podkaszarki spalinowe, jak i podkaszarki elektryczne.

Podkaszarka spalinowa to wybór dla profesjonalistów

Nieprzypadkowo podkaszarki spalinowe są wykorzystywane do pielęgnacji trawników w miastach. Są mocniejsze od elektrycznych odpowiedników i mają większą mobilność. Nie wymagają zewnętrznego zasilania, bazują jedynie na benzynie. Podkaszarka spalinowa jest w stanie dotrzeć do wysokiej trawy i krzewów, co czyni ją idealną do tych trudnych miejsc. Jest to również świetna opcja dla posiadaczy dużych trawników. Podczas pracy na nich problemem byłoby podłączenie urządzenia do sieci elektrycznej.

Podkaszarki spalinowe mają jednak kilka istotnych wad. Są one głośne i wymagają ochrony uszu. Mogą być też bardzo ciężkie i niezbyt przyjazne dla użytkownika. Są więc trudne w obsłudze bez wprawy. Emitują też szkodliwe spaliny, więc muszą być narażone na działanie mieszanek benzyny i oleju.

Ceny podkaszarek spalinowych nie są najniższe. Nowy model znanej marki będzie kosztował od 500 do 900 złotych. Otrzymamy profesjonalny sprzęt o dużej mocy, gotowy do podjęcia najtrudniejszych zadań.

Podkaszarka elektryczna - cicha alternatywa

Podkaszarka elektryczna to kolejna opcja, która jest równie atrakcyjna. Wymaga ona podłączenia do sieci elektrycznej, co jest wymagane w przypadku podkaszarki spalinowej. Dzięki temu będziesz mógł znaleźć kontakt w swoim miejscu pracy. Ma ograniczony zasięg, ale jest to świetny wybór dla mniejszych ogrodów. Jest lekka, łatwa w obsłudze, nie wymaga dodatkowych kosztów paliwa i jest bardzo ekonomiczna. Najnowsze modele mogą wytwarzać nawet 1000 W energii, co wystarczy do rozwiązania wszelkich problemów z trawnikiem, nawet jeśli pracujemy w trudnych warunkach lub na dużej powierzchni. Co ważne, podkaszarki elektryczne nie emitują spalin i są ciche.

Podkaszarka elektryczna to świetna opcja dla osób, które nie są profesjonalistami, a mimo to chcą poradzić sobie z małym lub średnim podwórkiem. Widać to również w cenach - krysiak.pl oferuje wiele podkaszarek do użytku domowego już od kilkudziesięciu złotych.