Post

Iluzja kontrolowana, czyli fototapety 3D we wnętrzach

Wybór odpowiedniej fototapety do salonu nie powinien ograniczać się do aspektów stylowych i estetycznych. Oczywiście fototapeta powinna pasować, aby dobrze spełniać swoją funkcję, a nam musi się podobać, bo po to ją kupujemy. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednio dobrana fototapeta może optycznie powiększyć naszą przestrzeń, dać wrażenie kilku dodatkowych metrów kwadratowych i sprawić, że w kameralnej przestrzeni poczujemy się, jakbyśmy siedzieli w przestronnym salonie.

Magia? To prawda, ale na tym polega magia, która jest dla nas dostępna. Fototapety do salonu 3D z odpowiednim wzorem: abstrakcyjnym, geometrycznym lub architektonicznym, sprawiają, że wnętrze wygląda trójwymiarowo i oszukują nasze oko co do rzeczywistej wielkości pomieszczenia.

Daj się oszukać - złudzenia optyczne w duchu op artu.

W świecie mody istnieją pewne triki, które sprawiają, że wyglądamy szczuplej lub wyżej. Pionowe lub ukośne opaski na ubrania, szpilki lub pasy w talii mogą zdziałać cuda. Podobne efekty gwarantują fototapety 3D. Przestrzenna konstrukcja sprawia, że czujesz się tak, jakbyś nosił na nosie specjalne okulary 3D.

Szukając fototapety 3D, warto dostosować ją do stylu naszego salonu. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach świetnie będą wyglądać abstrakcyjne wzory geometryczne: Klocki w neutralnym pomieszczeniu, przestrzenne miodowe dyski lub trójwymiarowa mozaika przypominająca kultową grę Tetris.

Ciekawym pomysłem będą również fototapety 3D do salonu, które nawiązują do modnego w latach 50. i 60. nurtu w sztuce zwanego Op Art: Wzory, których celem jest oszukanie oka widza i sprawienie wrażenia, że umieszczone na tapecie wzory poruszają się, powiewają lub wręcz wychodzą ze ściany, ponieważ zacierają się granice między przestrzenią rzeczywistą a tą wykreowaną za pomocą fototapety.

Przenieś się w czasie, nie wychodząc z salonu.

Fanom filmów science fiction z pewnością spodobają się fototapety 3D, które wyglądają jak teleporty i tunele czasoprzestrzenne. Zbudowane z jasnych i płynnych linii, przypominających wciągający nas do środka wir, sprawią wrażenie, że nasz salon rozciąga się na kilka metrów i nie ogranicza go żadna ściana.

Fototapety 3D będą w przyszłości świetnie wyglądać w przestronnych, industrialnych wnętrzach. Bo choć powiedzieliśmy, że trójwymiarowe tapety optycznie powiększają małą przestrzeń, nie oznacza to, że nie możemy ich zastosować w dużych pomieszczeniach. Wyraziste wzory doskonale komponują się z nielakierowanymi ścianami z cegły lub powierzchniami betonowymi.

Architektura w służbie przestrzeni

A jeśli szukasz przestronnego rozwiązania dla przytulnej sypialni w romantycznym klimacie? Zrezygnuj z ascetycznych, geometrycznych wzorów na rzecz włoskiej architektury. Trójwymiarowy efekt uzyskuje się nie tylko dzięki zastosowaniu tapet przypominających dzieła sztuki op. Kamienne klatki schodowe, klimatyczne uliczki między budynkami mieszkalnymi i tunele również idealnie nadają się do tej roli. Fototapety do sypialni 3D z realistycznym odwzorowaniem sprawiają, że są one doskonałym rozwiązaniem do wnętrz klasycznych, ale także rustykalnych i retro. W zależności od estetyki Twojego wnętrza, możesz wybierać spośród bardzo różnych tapet do sypialni 3D:

  • Schody kamienne przypominające Schody Hiszpańskie w Rzymie lub schody przemysłowe z mocno skręconymi stopniami,
  • wąskie włoskie uliczki biegnące między domami z kolorowymi drewnianymi okiennicami lub drewnianym zejściem na piaszczystą plażę,
  • tunel prowadzący przez odpowiednio przycięty żywopłot lub szereg symetrycznie ustawionych antycznych kolumn z pięknymi głowicami.

Fototapety 3D to świetny sposób na ciekawe urządzenie pomieszczenia i praktyczna metoda na wizualne powiększenie przestrzeni. Różnorodność wzorów sprawia, że z łatwością znajdziesz odpowiednią tapetę do swojego wnętrza, a ponadczasowy charakter wzoru będzie cieszył Twoje oczy przez wiele lat.

Materiały partnerów zewnętrznych