Post

10 najpiękniejszych krzewów ogrodowych kwitnących wiosną

Wiosenny ogród to feeria barw. Można znaleźć piękne rośliny ozdobne, które dodają ogrodowi piękna i różnorodności. Jakie krzewy ogrodowe kwitną wiosną?

Spis treści

  • Mało wymagające krzewy lub rośliny ogrodowe
  • 10 najpiękniejszych krzewów

Mało wymagające krzewy lub rośliny ogrodowe

Piękne kwitnące krzewy są często sadzone w ogrodach przez ogrodników. Wbrew pozorom, rośliny te nie są trudne w uprawie. Oczywiście należy zapewnić im odpowiednie warunki, aby pięknie kwitły. Niezbędne jest regularne podlewanie, szczególnie w okresach suszy. Młode okazy są najbardziej wrażliwe na mróz, suszę i inne czynniki środowiskowe. To właśnie one wymagają największej troski. Regularne przycinanie to najważniejsza czynność podczas pielęgnacji krzewów ogrodowych. Wiosenne przycinanie krzewów sprawi, że rośliny będą obficie kwitły i pięknie rosły. Jakie krzewy ogrodowe kwitną wczesną wiosną?

10 najpiękniejszych krzewów

Hortensja to jeden z najpopularniejszych wiosennych krzewów, który zachwyca pięknymi kwiatami. Istnieje wiele rodzajów hortensji, ale dwa najpopularniejsze to hortensje ogrodowe i bukietowe. Te efektowne krzewy zaczynają kwitnąć pod koniec maja i na początku czerwca. Krzewy te charakteryzują się dużymi, ciężkimi kwiatami w różnych kolorach. Rododendron to kolejny gatunek, który zasługuje na uwagę. Krzewy te mogą dorastać do 2 metrów wysokości, a do wzrostu potrzebują jedynie kwaśnej gleby. Więcej informacji na temat róż wielokwiatowych można znaleźć na stronie https://kb.pl/porady/roza-wielkokwiatowa-w-ogrodzie-poznaj-szlachetne-odmiany-roz-i-dowiedz-sie-jak-je-uprawiac/. Azalia ogrodowa również ma podobne wymagania. Jest to kolejny gatunek, który kwitnie na przełomie maja i czerwca. Lilak jest najbardziej rozpowszechnionym krzewem ogrodowym. Występuje niemal w każdym zakątku Polski. Można u nas znaleźć różne odmiany lilaka. Jego kwiaty mają bardzo silny zapach. Nie należy również zapominać o majestatycznej i pięknej magnolii. Krzew ten czasami może przybierać formę niewielkiego drzewka. Kwiaty tego krzewu wyglądają jak kielichy. Żółte krzewy są również spotykane w wielu ogrodach pod koniec kwietnia. Forsycja wymaga bardzo niewielkiej pielęgnacji. Więcej informacji na temat forsycji można znaleźć na stronie https://fajnyogrod.pl/porady/forsycja-posrednia-rodzaje-informacje-uprawa-zdjecia/. Popularnym krzewem jest również jaśmin. Ma piękny zapach, który jest wyczuwalny z daleka. Wśród wiosennych krzewów można również znaleźć kuncję, która cieszy oko swoimi czerwonymi kwiatami. Również migdałek trójklapowy o pięknych, różowych kwiatach. Warto również wspomnieć o budlei Davida, znanej również jako krzew motyla. Roślina ta kwitnie zwykle od końca czerwca do początku sierpnia, ale istnieją też jej wcześniejsze odmiany.

Kwiaty mogą odmienić nudny ogród. Aby pięknie kwitły, należy zapewnić im dobrą lokalizację, dostęp do wody i regularne przycinanie. Jest to jedyny sposób na zapewnienie obfitego kwitnienia.