Post

Grille gazowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Sezon grillowy zbliża się wielkimi krokami. Będziesz mógł ponownie spotkać się z najbliższymi w ogrodzie. Śmiechom i ekscytacji nie będzie końca. Aby ten czas był jeszcze przyjemniejszy, każdy z Was przygotuje coś pysznego do jedzenia. Będziecie grillować mięso, warzywa i inne przysmaki. Zanim cokolwiek zrobisz, sprawdź, czy Twój grill jest nadal sprawny. Nadszedł czas, aby kupić nowy grill! Tym razem wybierz grill gazowy. Pokażemy Ci, jak go wybrać.

Spis treści

  • Dlaczego warto kupić grill gazowy?
  • A co z grillem na węgiel drzewny?
  • Jak wybrać odpowiedni grill gazowy?

Dlaczego warto wybrać grill gazowy?

Grille gazowe szybko się nagrzewają i utrzymują temperaturę przez długi czas. Nie wymagają specjalnej rozpałki, węgla drzewnego i innych akcesoriów. Nie trzeba cały czas podtrzymywać żaru. Wystarczy tylko przekręcić pokrętło. Działa tak samo jak palnik gazowy. To samo pokrętło kontroluje wielkość płomienia, a tym samym temperaturę urządzenia. Grille gazowe nie wydzielają dymu, co jest ich ogromną zaletą. Można go bezpiecznie używać na balkonie i nie będzie przeszkadzał sąsiadom. Potrawy przyrządzone na tym grillu mają niepowtarzalny smak. Wszystko dzięki regulowanej temperaturze i zamykanej pokrywie. Metoda ta sprawia, że mięso czy warzywa pieczone są delikatne i soczyste. Grill węglowy nie oferuje takich samych korzyści. Jeśli nadal nie wiesz, czym zastąpić rożen, odpowiedź jest oczywista.

Czy lepiej używać grilla węglowego czy gazowego?

Nadal nie wiesz, który grill ogrodowy wybrać? Nic nie szkodzi. Nie trzeba się spieszyć. To decyzja na lata. Grill węglowy wydziela aromat dymu, którego nie da się podrobić. Problemem jest rozpalanie brykietów. Kolejną zaletą jest niska cena. Jeśli zdecydujesz się na zakup urządzenia gazowego, wydasz więcej niż w przypadku zakupu grilla na węgiel drzewny. Konieczny będzie również zakup butli gazowej. Możesz być jednak pewien, że inwestycja szybko się zwróci. W ciągu jednego sezonu zużyjesz do 12 kilogramów węgla.

Grille gazowe mają jeszcze jedną przewagę nad węglowymi. Jest on łatwy w czyszczeniu. Zwykle ma pojemnik, w którym zbiera się wytopiony tłuszcz z gotowania. Nie pokrywa się on ani nie miesza z brykietami, węglami czy rożnem. Dzięki temu przygotowywane na nim potrawy są zdrowsze. Grill gazowy nie emituje szkodliwych substancji.

Jak wybrać grill gazowy?

Nie sztuką jest po prostu kupić grill. Zwróć uwagę na kilka szczegółów, jeśli chcesz mieć urządzenie wysokiej jakości. Zacznij od rozmiaru i konstrukcji. Zastanów się, ile osób będzie z niego korzystać. Czy zapraszasz na grilla gości, czy tylko swoją rodzinę? Będziesz potrzebował większego grilla, jeśli zapraszasz gości na grilla. Sprawdź udogodnienia dołączone do urządzenia. Powinno ono posiadać dodatkowe blaty, na których można przyrządzać potrawy lub przynajmniej miejsce do przechowywania przydatnych drobiazgów. Zastanów się, czy będziesz potrzebować grilla ogrodowego czy przenośnego. Urządzenia przenośne są kompaktowe i można je przenosić nawet pod namiotem. Ruszt jest mniejszy, ale trzeba wziąć to pod uwagę. Weź również pod uwagę moc urządzenia, które chcesz kupić. Najpopularniejsze mają moc 8-10 kW.

Weź pod uwagę liczbę palników. Im więcej palników, tym bardziej równomiernie upiecze się jedzenie. Wybierz ruszt żeliwny. Ciężkie. Utrzymają one temperaturę przez znacznie dłuższy czas. Aromatyzery są ostatnie. To od nich zależy smak potraw przyrządzanych na grillu. Znajdują się między palnikami a rusztami. Im więcej, tym lepiej. Jedzenie będzie miało więcej smaku.

Teraz już wiesz, jak wybrać grill gazowy. Czy masz swój ulubiony grill gazowy?