Post

Modne meble ogrodowe - inspiracje na wiosnę/lato 2021 r.

Ważne jest, aby co kilka miesięcy aktualizować swoją wiedzę na temat trendów ogrodowych. Zmieniają się one równie często jak trendy we wnętrzach. Każdy sezon przynosi nowe pomysły i niespodzianki, które mogą nas zainspirować do stworzenia nowego salonu ogrodowego lub wprowadzenia zmian w starym. Jakie meble ogrodowe najlepiej sprawdzą się w strefie salonu pod chmurką? Jakie meble ogrodowe będą najbardziej popularne w kolejnym sezonie? Tekst odpowie na te i inne pytania.

Spis treści.

  • Przedstawiamy najnowsze trendy ogrodowe: bliżej natury i bardziej ekologicznie.
  • Meble ogrodowe 2021 - powrót drewna i więcej plecionki
  • Technorattan z aluminium czyli przytulność i nowoczesność splecione ze sobą
  • Jakie meble ogrodowe kupić w tym roku? Podpowiadamy!

Bliżej natury, bardziej eko: przedstawiamy najnowsze trendy ogrodnicze

Nie jest zaskoczeniem, że trend ekologicznego designu rozprzestrzenił się obecnie poza świat aranżacji wnętrz. Producenci mebli ogrodowych w tym sezonie pokazali, że troska o środowisko nie musi odbywać się kosztem wygody czy estetyki.

Miejsca wypoczynku na balkonach, tarasach i w ogrodach stają się bardziej ekologiczne i nastawione na naturę. Znajduje to odzwierciedlenie w stosowanych materiałach i rozwiązaniach. Meble wykonane z drewna, metalu oraz doskonałe imitacje naturalnej plecionki technorattanowej powoli wypierają popularne w latach 90. meble z tworzyw sztucznych.

Nie wiemy tak naprawdę, co myślicie, ale nas ta wizja napawa optymizmem. Zawsze uważaliśmy, że przestrzeń życiowa na świeżym powietrzu powinna być urządzona w harmonii z naturą i w bliskim z nią związku. Przykładamy również dużą wagę do idei ochrony środowiska, która staje się coraz bardziej powszechna we wszystkich aspektach naszego życia. Dobry design nie ignoruje takich kwestii. Z pewnością dotyczy to idei, która przyświeca strefom wypoczynku w ogrodach ....

Meble ogrodowe 2021: Wielki powrót drewna i jeszcze więcej plecionki

Jeśli szukasz inspiracji, jak stworzyć stylowe krzesła ogrodowe, zwróć szczególną uwagę na modele wykonane z eko rattanu i drewna, ponieważ dzielą one podium z najpopularniejszymi modelami. Krzesła ogrodowe wykonane z technorattanu cieszą się ogromną popularnością od zeszłego roku. Ich piękno urzekło wiele osób, a trend ten ma się utrzymać w kolejnym sezonie. Klasyczne meble drewniane również od wielu lat cieszą się popularnością. Przez pewien czas zostały wyparte przez meble plastikowe, ale obecnie powracają. Tym razem pojawią się w ogrodach, ale w lżejszej, bardziej nowoczesnej wersji.

Technorattan i aluminium, czyli przytulność połączona z nowoczesnością

Wiosną/latem 2021 roku krzesła ogrodowe będą trendem, który w pełni korzysta z ekologicznych i naturalnych rozwiązań. Nadal popularne będą siedziska tkane i ażurowe, a także krzesła rattanowe lub wiklinowe na metalowych nogach. Duży głos w tej kwestii będzie miał beton, aluminium oraz niezawodny duet drewno-metal, który już dawno przestał być kojarzony z surowym, chłodnym stylem industrialnym.

W tym roku ogrodowe aranżacje będą proste, bez nadmiernej dekoracyjności. Nie oznacza to jednak, że będą mniej przytulne. Ciepło drewna lub syntetycznego technorattanu może stworzyć relaksującą atmosferę i nadaje się do stosowania na zewnątrz. Są lekkie, wygodne i trwałe. To zaleta, jeśli chodzi o bezpośredni kontakt z wilgocią czy skrajnymi temperaturami.

Powrót do natury znajduje również odzwierciedlenie we wzornictwie i kolorystyce mebli. Najpopularniejszymi krzesłami ogrodowymi na rok 2021 będą te w odcieniach szarości: grafitowym antracycie, oraz ołowianym. Mile widziane są również krzesła w beżach, bielach i subtelnych brązach, a także te w kolorach postarzanych. Co powiecie na krzesła ogrodowe wykonane ze szczotkowanego technorattanu? A może krzesła z pięknym rysunkiem słojów z drewna egzotycznego? Zasada jest prosta: im bardziej naturalnie i swobodnie, tym lepiej.

Jakie meble ogrodowe warto kupić w tym roku? Podpowiadamy!!!

Przygotowujesz się do sezonu wiosenno-letniego i zastanawiasz się, jakie krzesła ogrodowe kupić? Postaw na krzesła o prostych liniach i subtelnych, zaokrąglonych kształtach. Duże i przysadziste meble ogrodowe są powoli wypierane przez mniejsze, bardziej kompaktowe elementy. Jeśli szukasz zarówno wygody, jak i stylowego designu, najlepszym wyborem do salonu pod chmurką będą lekkie fotele o ażurowych wzorach i oszczędnym designie.

Wolisz wybierać krzesła ogrodowe, które mają prosty design, dzięki czemu mogą stanowić neutralny fundament dla oświetlenia i dodatków? Sklep internetowy sfmeble.pl oferuje szeroki wybór modeli krzeseł ogrodowych. Zwróć szczególną uwagę na krzesła ogrodowe aluminiowe, gdy szukasz idealnego modelu dla siebie. Nie musisz wybierać krzeseł wykonanych z tego materiału. Tak naprawdę producenci oferują bardzo mało takich krzeseł. Aluminium często łączone jest z tkaninami, tworzywami sztucznymi wysokiej jakości oraz technorattanem.