Post

Dlaczego warto inwestować w kanadyjskie baseny?

Chcesz wskoczyć do chłodnej wody w letnie upały, ale nie chcesz wydawać fortuny na basen ogrodowy? Baseny kanadyjskie to świetne rozwiązanie. Są również znacznie tańsze, ale nadal zapewniają maksymalny komfort i luksus.

Niemal każdy może teraz zrealizować swoje marzenie o posiadaniu basenu. To metoda nie tylko na upalne dni. Basen może być świetnym sposobem na zapewnienie dzieciom miejsca do zabawy. Romantyczny wieczór lub letni grill również zostaną odmienione. Możesz wybrać idealny basen do swojego ogrodu, bez względu na to, ile miejsca masz do dyspozycji.

Spis treści

  • Co wyróżnia kanadyjskie baseny?
  • Co zawierają kanadyjskie baseny ogrodowe?
  • Kanadyjskie baseny ogrodowe do samodzielnego montażu

Co wyróżnia kanadyjskie baseny?

Co sprawia, że kanadyjskie baseny są dziś tak popularne wśród użytkowników? Przede wszystkim korzystny stosunek jakości do ceny. Jest to tańsza alternatywa dla basenu ogrodowego, ale klienci nadal mogą cieszyć się precyzją, stabilnością i klasą wykonania.

Ściany basenów kanadyjskich wykonane są z malowanej blachy. Może ona przypominać różne materiały, takie jak drewno czy kamień. Dzięki temu użytkownik może wybrać wzór, który najlepiej pasuje do jego ogrodu. Ocynkowana blacha nie ulega korozji i może służyć przez wiele lat. Niektóre modele mają panele dekoracyjne, które nadają konstrukcji wyjątkowy charakter.

Ten typ basenu jest wyłożony specjalną folią odporną na promieniowanie UV, która ma (głównie) niebieski kolor. Pozwala to na wygodne użytkowanie. Baseny te są również świetne, ponieważ można je umieścić na ziemi lub piasku. Można je nawet nieco wkopać w ziemię.

Co jest wliczone w cenę kanadyjskiego basenu ogrodowego?

Zapytaj sprzedawcę, co wchodzi w skład zestawu basenowego. Absolutne minimum powinno zawierać, oprócz samego basenu oczywiście:

  • Pompa piaskowa
  • drabina,
  • mata pod basenem

Zawartość może się nieznacznie różnić w zależności od wybranego modelu. Rama również różni się w zależności od wybranego modelu basenu.

Warto zainwestować w dodatkowe akcesoria, takie jak podbierak, pływak z dozownikiem czy środki chemiczne zapobiegające zanieczyszczeniu wody.

Baseny kanadyjskie do samodzielnego montażu

Montaż basenów kanadyjskich to jedna z ich najważniejszych zalet. Można je zmontować szybko, sprawnie, a często nawet samodzielnie, gdyż wykonane są z blachy. Basen ogrodowy w wersji kanadyjskiej wybierany jest przez użytkowników, którym zależy na czasie. Jest to zazwyczaj drugi najważniejszy czynnik, po niskiej cenie, który skłania konsumentów do wyboru tej wersji basenu ogrodowego. W jeden dzień można stworzyć oazę relaksu na swojej działce.

Dostępnych jest wiele modeli, które zaspokoją wszystkie gusta i budżety. Od kształtu, rozmiaru, modeli zakopanych lub naziemnych, po kolor i wykończenie, każdy może znaleźć taki, który mu odpowiada. Kanadyjskie baseny są nie tylko przystępne cenowo, ale będą służyć przez wiele lat.

Chcesz spędzić lato przy basenie, ale nie chcesz inwestować dużych pieniędzy? Zwróć uwagę na modele kanadyjskich basenów ogrodowych, a będziesz mieć sprawdzone miejsce do relaksu.