Post

Jak i kiedy należy wysiewać pomidory? Gdzie można kupić nasiona pomidorów?

Siewka pomidorów to najlepszy sposób na rozpoczęcie uprawy. Większość sklepów ogrodniczych sprzedaje gotowe sadzonki. Przy odrobinie wysiłku można również wyhodować pomidory z nasion. Choć proces ten może trwać dłużej, satysfakcja z uprawy własnych roślin jest nie do pobicia. Gdzie można kupić nasiona pomidorów? Jak siać pomidory, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Spis treści.

 • Gdzie mogę kupić nasiona pomidorów?
 • Kiedy należy wysiewać pomidory?
 • W jaki sposób wysiewać pomidory?

Gdzie można kupić nasiona pomidorów?

Aby wyhodować własne pomidory, należy najpierw kupić nasiona. Zalecamy kupowanie nasion w renomowanych centrach i sklepach ogrodniczych. Da Ci to pewność, że nasiona nie będą stare. Niesprawdzone źródła mogą powodować problemy z późniejszym kiełkowaniem. Trudno jest również wiedzieć, gdzie i jak przechowywać nasiona, nie wspominając o możliwości zakupu innej odmiany.

Sklep ogrodniczyonline Florexpol (https://florexpol.eu/) oferuje swoim klientom wysokiej jakości nasiona, a mnogość odmian pozwala wybrać tę, która najlepiej trafia w ich podniebienia. W internetowym sklepie ogrodniczym Florexpol można znaleźć takie nasiona pomidorów jak pomidor malinowy, cytryna grona, bawole serce czy brutus. Zachęcamy do poznania sklepu Florexpol w poszukiwaniu innych odmian pomidorów. Oferta sprzedażowa jest niesamowita!

Kiedy należy wysiewać pomidory?

Najlepszy czas na wysiew pomidorów to pierwsza połowa marca. Możesz wysiać pomidory w lutym, jeśli masz szklarnię lub inne ciepłe miejsce. Jednak najlepszym czasem na wysiew pomidorów jest marzec. Średni czas potrzebny do wytworzenia sadzonek to 60 dni. Po tym czasie sadzonki można posadzić do gruntu lub do doniczki, jeśli znajdują się na balkonie lub tarasie.

Zaleca się posiadanie różnych produktów, które ułatwią siew i zwiększą jego wydajność. Są to:

 • Substrat do wysiewu nasion
 • Multidoniczki, zwane również multiplatami
 • Przezroczysta pokrywa lub folia spożywcza

W jaki sposób wysiewać pomidory?

Ta czynność jest najprostsza z całego procesu i z pewnością ucieszy każdego miłośnika pomidorów.

Wypełnij multidoniczki używając podłoża do wysiewu nasion. Następnie delikatnie ściśnij nasiona. Układamy nasiona na powierzchni i wciskamy je w podłoże na około 0,5 cm. Na wierzchu rozsypujemy ziemię i posypujemy. Teraz są już gotowe! Teraz czas cierpliwie poczekać na swoje siewki. Regularnie zraszaj podłoże i przykryj pojemniki z nasionami folią przezroczystą lub cling, tworząc strukturę przypominającą mini szklarnię.

To kilka wskazówek, które pomogą Ci samodzielnie wysiać nasiona pomidorów.

 1. Nie potrzebujesz multi-garnka, aby zrobić swój jogurt. Zamiast tego możesz użyć pojemników na jogurt i prasy do jajek.
 2. Aby nasiona miały wystarczająco dużo powietrza i miejsca do wzrostu, ogranicz liczbę nasion, które umieszczasz w każdym pojemniku.
 3. Nie należy zbyt szczelnie zamykać folii lub pokrywki, ponieważ nadmiar wilgoci może prowadzić do chorób grzybowych.
 4. Podłoże powinno być utrzymywane w stanie wilgotnym. Ważne jest jednak, aby nie podlewać gleby nadmiernie, gdyż może to doprowadzić do wysuszenia nasion.
 5. Pojemniki należy umieścić na parapecie lub w innym miejscu, które ma dużo światła.

Po 7 dniach nasiona pomidorów powinny zacząć kiełkować. Po 7 dniach zdejmij pokrywę i obserwuj wzrost nasion. Sadzonki należy przesadzić do większych doniczek po 3 tygodniach, aby pobudzić je do ukorzeniania. Następnie w ciągu 2 miesięcy należy je posadzić w gruncie. Samodzielna uprawa sadzonek pomidorów wymaga cierpliwości, ale będzie tego warta, zwłaszcza dla tych, którzy próbują po raz pierwszy.