Post

Jedzenie w stylu: 5 inspirujących pomysłów na świąteczny wystrój stołu

Jest już oczywiste, że obchody świąt podczas COVID wyglądają zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych. Ale nawet bez wielkich zgromadzeń rodziny i przyjaciół, możesz sprawić, że Twój dom będzie radosny i odświętny w tym sezonie świątecznym.

Jeden z najlepszych sposobów, aby to zrobić? Zdobądź intencjonalny o twój wakacyjnych obiadowych miejscach ustawienia i stołowych dekoracjach! Sprawiamy, że nasze świąteczne posiłki czują się wyjątkowo, tworząc przemyślany wakacyjny pejzaż stołu. To, że nie przyjmujesz gości, nie oznacza, że nie możesz sprawić, by Twoje nakrycia stołu i dekoracje były wesołe i jasne, prawda?

Przeczytaj siedem pomysłów na świąteczny stół i wakacyjne wskazówki dla gospodarzy na kameralne spotkania. Oni zachwycają i inspirują ciebie, czy ty lecisz solo ten wakacyjny sezon, świętujesz z twój partnerem lub współlokatorami, lub jeżeli ty bezpośredni gospodarstwa domowego który zbiera się wokoło stołu.

Nakrycie czegoś specjalnego

Kiedy nakrywasz stół do wielkiego świątecznego posiłku, podaruj każdemu miejscu coś specjalnego. Niespodzianka przy każdym nakryciu oferuje element ekscytacji i troski do Twojego świątecznego stołu. Możesz albo zrobić to samo przy każdym miejscu, albo dać unikalny prezent każdej osobie przy stole.

Masz kilka pomysłów? Może ozdoba, którą każda osoba może powiesić na drzewie i zachować na długie lata. Może zwykły prezent do pończoch lub ulubiony cukierek, schowany w mini pończosze lub przezroczystej plastikowej ozdobie choinkowej! Uwielbiamy też prostą zieleninę z karteczką z imieniem lub małymi świeczkami, które można później spalić. Możesz naprawdę zrobić cokolwiek, co jest małe i ma świąteczny i uroczy charakter!

wystrój stołu

Niech Twoje światło błyszczy

W przypadku swobodnych ustawień jadalni, spróbuj stworzyć centralny punkt z asortymentem ulubionych świec, aby dodać ciepła. Stwórz wizualne zainteresowanie, mieszając świece o różnych wysokościach i kształtach. Dodatkowy bonus? Nie są one przeznaczone tylko na święta! Możesz je stosować w Nowym Roku i przez całą zimę, aby zapewnić sobie jasność i radość przy stole!

 

Zachowaj prostotę

Masz mały stół w kąciku jadalnym? Postaw na prostotę w dekoracji świątecznego stołu. Uwielbiamy używać małych wieńców jako prostej dekoracji centralnej. Wyglądają (i pachną!) świątecznie same w sobie, ale można też wrzucić kilka świec do środka, aby uzyskać żywy i jasny świąteczny akcent na intymne spotkanie świąteczne! Niższy centerpiece jak ten w małym kąciku jadalnym nie zajmuje mnóstwo miejsca, a to naprawdę podnosi wygląd twojego pejzażu stołowego.

 

Sprawa dla stolika kawowego

To może być jeden z naszych ulubionych pomysłów na świąteczne nakrycie stołu w 2020 roku. Jeśli latasz samotnie lub obchodzisz święta tylko z jedną osobą, przyjmij inny rok i zbierz się wokół stolika do kawy na kolację! Ten mały i intymny krajobraz stołu jest idealny dla tych, którzy dzwonią do innych członków rodziny lub cieszą się wirtualną godziną koktajlową z przyjaciółmi. Stolik kawowy daje Ci również mnóstwo miejsca na rodzinny obiad lub deskę wędlin! Dodaj świąteczne akcenty wokół stolika kawowego - sezonowe liście, świece, przytulne poduszki i narzuty!

 

Formalna sprawa dla kilku osób

Tęsknisz za organizowaniem dużych spotkań i chcesz stworzyć bardziej formalny krajobraz stołu, nawet jeśli będzie to tylko Twoja najbliższa rodzina przy stole? Rozumiemy to - i tylko dlatego, że masz mniejszą grupę w tym roku nie znaczy, że nie można iść na całość z niektórych oszałamiających pomysłów dekoracji wakacyjnych! A wyciągnięcie tego jest całkiem proste. Zaprezentuj kilka swoich ulubionych przedmiotów dekoracyjnych (takich jak wazony lub dziadki do orzechów) w centrum stołu. Następnie, dodaj w sezonowej zieleni, aby stworzyć kontrast i dodać trochę świątecznego koloru i tekstury.

 

Rozsiewanie świątecznego wystroju po całym pokoju

Nie przepadasz za ozdobnymi lub skomplikowanymi pejzażami stołowymi? Zawsze możesz pominąć świąteczny pejzaż i zamiast tego wprowadzić inne elementy świątecznego lub zimowego wystroju do swojej jadalni. Uwielbiamy pomysł ustawienia małego drzewka w jadalni lub powieszenia pończoch w tym miejscu, aby pomóc rozprzestrzenić świąteczny nastrój w całym domu! (Sprawdź nasz wakacyjny lookbook po więcej zabawnych pomysłów na wystrój).

 

Nieoczekiwane i niedopowiedziane

Ok, być może już wcześniej podkreślaliśmy ten styl w naszych pomysłach na dekorację stołu na Święto Dziękczynienia. Ale uważamy, że jest on nadal aktualny w okresie Świąt Bożego Narodzenia! Po tym wszystkim, tylko dlatego, że są święta nie oznacza, że musisz udekorować swoją jadalnię w czerwieni i zieleni. Jeśli Twój nastrój jest stonowany, neutralny i ponadczasowy, spróbuj wybrać neutralny wystrój. Postaw na marmurowe lub kamionkowe wazony z nieoczekiwanymi liśćmi. Następnie posyp kawałki kremu, szarości i zieleni, aby stworzyć kontrast. (Ale jeśli chodzi o zieleń, postaw na coś innego niż zimowa zieleń - na przykład misę owoców - aby zachować nieoczekiwany i niedopowiedziany charakter).

 

Chcesz więcej pomysłów na wystrój jadalni? Sprawdź naszą listę kontrolną mebli do jadalni dla wszystkich niezbędnych rzeczy, bez których Twoja jadalnia nie może żyć!