Post

Aranżacja wnętrz jesienią i zimą 2021/2022

Zysk nowego sezonu zimowego będzie pluszowy. Szlachetny i dekoracyjny nadaje charakter wnętrzom i czyni je niezwykle szykownymi. Zarówno aksamit jak i welur należą do szlachetnej grupy tkanin pluszowych z dodatkową warstwą włókien, które w dotyku są miękkie. Co więcej, plusz może mieć doskonały połysk i sprawić, że wnętrze będzie bardziej wspaniałe i eleganckie. W przeszłości takie materiały były używane do dekoracji mebli wypoczynkowych, które należały tylko do bogatych.

Z czasem jednak zostały zapomniane i teraz z wielką werwą mogą wrócić na salony. Wypełnienie doskonale pasuje do klasycznej sofy, może być też dobrym elementem podnóżków i siedziska lub oparcia fotela. Duszny zagłówek to hit tego roku. Taki dodatek jest efektowny, ale też bardzo praktyczny i wygodny. Możliwe jest wieczorne czytanie książki, dzięki temu, że będziemy mieli wygodne, miękkie oparcie.

W kolejnych miesiącach idziemy w kierunku natury.

W tym sezonie zapraszamy do powrotu do natury, dlatego wszelkie elementy z wikliny, rattanu, manili i skóry są bardzo mile widziane. Tego typu akcesoria są bardzo uniwersalne, dzięki czemu łatwo je włączyć do niemal każdego stylu dekoracji. W poprzednich sezonach królowała biel, teraz czas to zmienić i lepiej postawić na naturalne kolory.

Dlaczego wtyczka wraca do łask?

Akcesoria z korka były hitem lat 90-tych, ale wygląda na to, że dziś wracają do łask. Cork wraca do nas z impetem w nowej, świeżej odsłonie. Grube, korkowe okładziny to prawdziwy hit. Dzięki nim nasze wnętrza mają wyglądać jeszcze lepiej, co więcej ściany korkowe mają mieć charakter dodatkowej izolacji, co w pewnym stopniu poprawi mikroklimat naszych wnętrz, a także może doprowadzić do tego, że będziemy mieli lepiej wygłuszone pomieszczenia.

Terakota - idealny wybór do kuchni i łazienki.

W tym sezonie w tych pomieszczeniach powinna królować terakota. Te rude płytki z glazurowaną powierzchnią mają być prawdziwym hitem i są uniwersalne. Terakota jest dostępna zarówno w wykończeniu matowym, jak i błyszczącym. Tej jesieni stawia się jednak przede wszystkim na elementy matowe. Materiał ten na pewno dobrze się sprawdzi i powinien być dla nas również zadowalająco trwały.

Sezon 2021/2022 w marmurowych objęciach

Marmur jest znany i ceniony od czasów starożytnych. Okazuje się, że ten sezon to także liczne propozycje marmurowych dodatków. Okładzina marmurowa na pewno będzie się dobrze prezentować, ale niestety trzeba pamiętać o tym, że jej wygląd jest różny i nie każdemu może się podobać, a poza tym jak wiadomo jest to element ulicy, szczególnie biorąc pod uwagę luksusową propozycję, jaką jest dla nas jeszcze biały marmur. Dlatego wiele osób nie może zdecydować się na takie rozwiązania jak marmur ze względów finansowych. Nie zmienia to jednak faktu, że marmur nadal zaliczany jest do elementów wyposażenia wnętrz.