Czy kupować nieruchomości z poddaszem?

50Zmiany na rynku mieszkań wymagają od przyszłych właścicieli własnych nieruchomości sporych wyrzeczeń. Ceny za metr kwadratowy rosną nieubłaganie. Dlatego każdy kupujący musi dokładnie przemyśleć kwestie najlepszego mieszkania. Wiele osób zastanawia się nad opłacalnością poddaszy. Część mieszkań w całości znajduje się tuż pod dachem. Jest to opcja często spotykana w dużych miastach. Spółdzielnie mieszkaniowe, zdając sobie sprawę z wysokich cen na rynku, decydują się na zorganizowanie dodatkowego mieszkania. Tam gdzie wcześniej znajdował się strych lub suszarnie na pościel, dziś znajduje się typowe mieszkanie. W zależności od oferty, kupić można poddasze w stanie surowym, ale również w deweloperskim lub już wykończonym. Cena oczywiście zależy od stanu i poziomu wykończenia. Budownictwo w obrębie poddasza to wymagająca i kosztowna sztuka. Dlatego najbardziej opłaca się kupować mieszkania przeznaczone do remontu lub odświeżenia. W wielu przypadkach to przyszli mieszkańcy muszą całkowicie zaaranżować przestrzeń, ale także na przykład pociągną media do mieszkania. Jest to rozwiązanie nie tylko drogie, ale także wymagające staranności i zachowania wszelkich wyznaczników bezpieczeństwa. Część mieszkań została jedynie w pewnej części przeniesiona na strych.

Lokal znajdujący się na ostatnim piętrze może zostać uzupełniony o dodatkowe metry tuż pod dachem. Jest to z pewnością korzystna opcja, która nada mieszkaniowi charakteru. Osoby, które decydują się na kupno mieszkania położone na poddaszu poznać muszą wady, które dla wielu osób uniemożliwiają komfortowe mieszkanie. Wiele zależy od budownictwa, w większości przypadków jednak powierzchnie te nie były budowane z myślą o zamieszkaniu. W związku z tym nie ma zapewnionej wystarczającej termoregulacji. Na większości poddaszy temperatura jest w lecie zbyt wysoka. Wietrzenie utrudnione jest przez ustawienie okien. Remontują poddasze należy wstawiać jedynie dopasowane wysokościowo i dobre jakościowo okna.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2020
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.