Kupowanie mieszkań – najtańsze oferty

wiadSytuacja na polskim rynku nieruchomości i w branży budowlanej nie była tak stabilna już od bardzo dawna – świadczą o tym nie tylko rozwijające się firmy w tym segmencie, ale również rosnące zainteresowanie ze strony zewnętrznych inwestorów. Nie powinno więc już zaskakiwać stwierdzenie, że współcześnie jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji finansowych w przyszłość jest kupowanie mieszkań. Jednak zanim do tego dojdzie i zanim podpisze się stosowną umowę, trzeba najpierw takie mieszkanie znaleźć. Oczywiście najlepiej, aby było ono jak najtańsze, w jak najniższej cenie, a przy tym zachowywało bardzo wysoki poziom jakości i równie wysokie standardy. Tylko czy takie mieszkania w ogóle istnieją, a jeśli tak – to gdzie właściwie ich szukać?
Poszukiwania tanich ofert mieszkaniowych najlepiej rozpocząć… w dużych miastach. Tak – to nie żaden absurd, zwłaszcza dzisiaj, gdy coraz więcej osób ucieka z miast na wieś, właśnie tam budując swoje nowe domy i wykupując mieszkania na przedmieściach. Tym samym apartamenty w centrach miast zostają w dużej części opustoszałe, a brak potencjalnych nabywców zmusza ich właścicieli do stopniowej obniżki ich cen.

Można to doskonale sprawdzić porównując na przykład cenę trzypokojowego mieszkania w centrum Poznania, które pięć lat temu kosztowało nawet około sześćset tysięcy złotych. Dzisiaj to samo mieszkanie kosztuje już zaledwie pięćset tysięcy – czasami z „drobnymi” dwudziestoma tysiącami dodatkowo, jeśli w międzyczasie został tam przeprowadzony remont. Nie inaczej jest w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu – topowych miastach wojewódzkich oraz ośrodkach akademickich – i nie inaczej wygląda sytuacja w miastach powiatowych, gdzie drastyczny spadek cen jest jeszcze bardziej wyraźny. Najtańsze oferty mieszkaniowe na współczesnym rynku nieruchomości można znaleźć zaś przede wszystkim w różnego rodzaju ogłoszeniach internetowych. Należy jednak uważać na różnorodne agencje pośrednictwa i biura nieruchomości – chociaż oferują one stosunkowo tanie mieszkania, to nie podają w ich cenach stawki za swoją prowizję, która sięga nierzadko kilku tysięcy złotych.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Lipiec 2020
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.