Jak sprzedawać nieruchomości z drugiej ręki?

5Po pewnym czasie właściciele mieszkań szukają okazji do sprzedania lub zamiany na większe. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ stara nieruchomość jest już byt mała i nie zapewnia dostatecznego komfortu rozwojowej rodzinie. Wówczas właściciele mieszkania poszukać muszą nowego kupca, który zainteresuje się daną ofertą. Sam proces sprzedaży jest prosty. Trudne jest jedynie zainteresowanie potencjalnych kupujących, którzy będą w stanie zapłacić jak najwięcej za daną nieruchomość. Wiele osób uważa, że czas to pieniądz i znalezienie osób zainteresowanych zakupem najlepiej polecić specjalistom. Faktycznie, w kraju wiele jest pośredników, którzy mają wiedzę i narzędzia potrzebne do szybkiego sprzedania mieszkania. Należy pamiętać jednak, że pośrednicy nie pracują za darmo. W zależności od biura przyjęte są różne formy rozliczenia. Najczęściej jednak to właściciel mieszkania zapłacić musi jakiś procent od uzyskanej wartości.

W niektórych przypadkach także musi zapłacić, nawet jeśli agent nie znalazł osób zainteresowanych. Kupujących można poszukać także na własną rękę. W sieci znaleźć można wiele serwisów, w ramach których można zamieszczać ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości. Najważniejszą kwestią, o której nie mogą zapomnieć sprzedający, jest zrobienie atrakcyjnych, lecz pokazujących stan faktyczny zdjęć. Warto pokazać wszelkie atuty mieszkania, które my sami uważamy za największe zalety. Może będzie to taras, a może wyremontowana łazienka? Dobrym pomysłem jest, aby uwiecznić każdy pokój. Przed zrobieniem zdjęć należy każde z pomieszczeń posprzątać i zabrać niepotrzebne rzeczy. Im mniej wyposażenia, tym pokój wydaje się większy. Dobrze także nieco rozjaśnić zdjęcia, aby pokoje wyglądały na jasne i przytulne. Opis mieszkania musi dokładnie oddawać stan faktyczny. Przede wszystkim dokładnie opisać należy metraż mieszkania oraz oczekiwania co do kwoty. Z pewnością wiele osób zainteresowanych zadzwoni również, by spytać o czynsz oraz ogrzewanie.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Lipiec 2020
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.