Post

6 sposobów uciszać skrzypiące łóżko

Nawet jeśli nie cierpisz na chroniczną bezsenność, zaburzenia snu mogą wpływać na Twoją wagę, nastrój, zdrowie psychiczne, a nawet geny. Trudno jest uniknąć bezsenności, gdy jesteśmy zestresowani, czujemy się przygnębieni lub mamy zbyt głośnych sąsiadów. Ale nigdy skrzypiące łóżko nie powinno zakłócać naszego snu.

Dokręcić śruby

Czasami naprawa skrzypiącego łóżka może sprowadzić się do przykręcenia kilku śrub lub śrub ścinanych. Sprawdzić wszystkie połączenia w ramie łóżka i dokręcić wszystkie śruby w miejscach, w których się poluzowały. Można również spróbować dodać podkładkę do śrub (jeśli śruby nie mają jednego), aby trzymać je mocniej. Lepsze będą te gumowe lub plastikowe.

Skarpetki

Ty możesz kraść drewnianą ramę łóżko używać starych skarpety. Wystarczy odsunąć materac i wyłożyć środkową belkę skarpetkami lub innym materiałem (na przykład starym t-shirtem). Dzięki temu materac nie będzie miał bezpośredniego kontaktu z ramą, co powinno zapobiec jego skrzypieniu. Również w ten sposób znajdziesz zastosowanie dla tkanin, których już nie potrzebujesz.

Wosk

Podobnie jak w przypadku skrzypiących szuflad, również tutaj pomocny może okazać się wosk. Jeśli już znalazłeś miejsce, z którego dochodzi skrzypienie, natrzyj je świecą, parafiną lub woskiem pszczelim na całej powierzchni. W zależności od typu ramy łóżka, może być konieczny demontaż połączeń. Prawdopodobnie trzeba będzie nałożyć kilka warstw wosku, zanim łóżko przestanie skrzypieć.

Skrzypiące łóżko

Olej

W przypadku ram metalowych, naoliwienie przegubów lub sprężyn może wyeliminować skrzypienie. Kilka kropel oleju roślinnego lub rozpylenie WD-40 powinno spowodować, że łóżko przestanie hałasować.

Materac

Jeżeli materac skrzypi, oznacza to zazwyczaj, że jest on wykonany ze sprężyn. Jeśli materace są stare i zużyte, mogą również nieprzyjemnie pękać. Niestety, w takim przypadku trzeba będzie wymienić materac na nowy.

Rama łóżka

Nieprzyjemne odgłosy mogą również pochodzić z ramy łóżka, na której spoczywa materac. Na skutek ciężaru naszego ciała ulega ona przesunięciu i ociera się o ramę. W takim przypadku należy go skutecznie odizolować od ramy. Możemy to zrobić za pomocą rękawów gumowych.