Post

Nie musisz tłumaczyć się z kosztów.

Istnieje kilka istotnych różnic pomiędzy kredytem a pożyczką. Większość kredytów musi być wydana na konkretny cel uzgodniony z bankiem, a rachunki często są pokazywane przy rozliczeniu. Biznesplan jest również często wymagany do uzyskania kredytu. Jednak w przypadku pożyczki nie musisz wyjaśniać, na jaki cel została zaciągnięta. Co więcej, pożyczka nie musi być finansowa - można przecież pożyczać także przedmioty. Dodatkowo, pożyczkodawcy prześcigają się obecnie w pomysłach na przyciągnięcie klientów i wprowadzają przynajmniej pierwsze (niewielkie) pożyczki za darmo lub "chwilówki".

Pożyczkodawcy oferują wiele opcji

W ostatnich latach firmy pożyczkowe oferują wiele możliwości uzyskania kredytu, także dla przedsiębiorców. A to może być bardzo ważne, na przykład, gdy chodzi o utrzymanie stabilności finansowej przedsiębiorstwa lub gdy zachodzi nieoczekiwana potrzeba zapłaty pilnego zobowiązania.

Kredyty dla przedsiębiorców udzielane są również przez banki, nawet w wysokości do 2.000.000.000 zł. Wśród ofert banku jest ta, w której można uzyskać do 250 000 zł bez zabezpieczeń i bez prowizji za uruchomienie kredytu i rozpatrzenie wniosku. Nierzadko klienci mogą również swobodnie decydować, jak długo chcą spłacać kredyt, na przykład 2 000 000 000 w ciągu dziesięciu lat.

Uproszczone procedury przyznawania kredytów dla przedsiębiorstw

Jeszcze nie tak dawno, aby uzyskać 200 tys. zł na działalność gospodarczą, trzeba było czekać tygodniami na decyzję banku, a taka kwota była udzielana raczej w formie pożyczki niż kredytu. Teraz przedsiębiorca może uzyskać kwotę pożyczki nawet w ciągu 48 godzin, niekoniecznie w banku, ale również w pozabankowej firmie pożyczkowej, np. w Iwoca.pl. Pierwsza decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest online. Możliwy jest również bezpośredni kontakt z konsultantem (online).

Wiarygodność firm pozabankowych

Niektóre firmy pożyczkowe udzielają przedsiębiorcom pożyczek w niewielkich kwotach bez BIK, a nawet bez ZUS i US dla początkujących. Czasami respektowane są dochody niezarejestrowane. Klient nie musi się martwić o nieprzewidywalność wysokości ewentualnych opłat w dłuższym okresie czasu, ponieważ od 11 marca 2016 roku wszystko jest regulowane ustawowo, a nowa ustawa reguluje maksymalny koszt (wraz z odsetkami) udzielenia pożyczki. Dodatkowo, kryteria funkcjonowania pozabankowych firm pożyczkowych zostały stworzone w taki sposób, że trudno jest podważyć wiarygodność tych, które obecnie działają na rynku.

Materiały od partnera zewnętrznego