Post

Jaki dochód jest potrzebny, aby otrzymać pożyczkę?

Zdarzają się sytuacje, kiedy pilnie potrzebujemy gotówki, a nie mamy żadnych oszczędności. Co zrobić, gdy zepsuje nam się pralka, musimy kupić drogie leki lub prezent na komunię wnuka? Rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy.

Kto może ubiegać się o kredyt bankowy?

Z reguły pierwsze kroki w sprawie dodatkowych środków kierowane są do banku. Każda z nich ma swoje własne procedury, ale wszędzie potrzebny jest stały dochód i umowa o pracę. Posiadając zaświadczenie o pracy i zarobkach, mamy szansę na odpowiedzialność, która jest odpowiednio wysoka w stosunku do naszej zdolności kredytowej. Niskie dochody nie przekreślają szans na uzyskanie pieniędzy, ale nie liczmy na dużą pożyczkę. Dla banku ważna jest również nasza historia kredytowa. Wpisy w BIK itp. mogą doprowadzić do odrzucenia wniosku.

Kredyty pozabankowe

Parabanki oferują pożyczki na łatwiejszych warunkach. Zaświadczenie od pracodawcy nie jest wymagane. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzają one oceny zdolności kredytowej. Pierwsza pożyczka jest niska i dopiero po jej spłacie możemy starać się o wyższą kwotę. Warto poszukać darmowych pożyczek. Są one oferowane przez wiele parabanków dla nowych klientów. Specjaliści ratkomat.pl rozpatrują każde zgłoszenie indywidualnie i nie ustalają minimalnego limitu dochodów. Wysokość zobowiązania zależy jednak od możliwości spłaty przez wnioskodawcę. Wysokie kwoty grożą wpadnięciem w spiralę zadłużenia.

Czy warto zaciągać kredyt przy niewielkich dochodach?

Najlepiej byłoby zaciągnąć kredyt, jeśli poprawiłby on naszą sytuację finansową na dłuższy okres czasu, np. na zakup sprzętu niezbędnego do zarabiania pieniędzy, jak komputery czy sprzęt fotograficzny. Ile kosztuje dobry sprzęt fotograficzny....? Jest to spory wydatek i kredyt gotówkowy na ten cel będzie z pewnością dobrą inwestycją. Nawet jeśli pożyczka ma być przeznaczona na cele konsumpcyjne, konieczne jest porównanie różnych ofert i sprawdzenie najkorzystniejszej formy spłaty. O wiele łatwiej będzie spłacić dużą kwotę rozkładając ją na miesięczne raty niż jednorazowo.

Materiał zewnętrzny