Post

19 sposobów na styl ponadgabarytowego lustra podłogowego

Poza tym, że daje ci pełnometrażowe spojrzenie na twój strój i twoją wspaniałą twarz, ponadwymiarowe lustro jest ostatecznym elementem oświadczenia dla każdego pokoju. Możesz postawić lustro w rogu sypialni, aby uzyskać natychmiastową garderobę lub powiesić je w korytarzu, aby wyglądał na dłuższy i bardziej przestronny. Ponadwymiarowe lustro podłogowe może również otworzyć małą przestrzeń, gdy jest schowane za roślinami lub sofą.

Dla inspiracji, zebraliśmy najlepsze sposoby na stylizację dużych luster w Twojej przestrzeni, niezależnie od stylu i typu pomieszczenia, które projektujesz. Dowiedz się więcej poniżej!

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu lustra? Odkryj najlepsze lustra wyselekcjonowane przez naszych projektantów...

Wnieś współczesny widok

Lustra podłogowe to doskonałe akcenty we współczesnych sypialniach. Duże lustro obok tej opływowej komody sprawia, że szykowanie się jest wygodniejsze, a także równoważy skalę pomieszczenia. Jeśli pracujesz z czystymi meblami w neutralnych, szarych, czarnych i białych kolorach, rozważ lustro podłogowe z cienką czarną ramą, które utrzyma modny, kontrastowy motyw.

Wskazówka dotycząca stylu: Lustro z cienką ramą często wydaje się węższe niż jest w rzeczywistości, więc jest idealne obok drzwi do sypialni, jeśli się zmieści. Pomoże Ci to otworzyć przestrzeń jeszcze bardziej.

Dodaj styl antyczny

Niektóre z naszych ulubionych pomysłów na wystrój sypialni zawierają ponadwymiarowe lustra podłogowe jako część przestrzeni przy łóżku, jak to lustro w stylu antycznym w kolorze złotym. To, co jest wspaniałe w lustrze podłogowym obok łóżka, to fakt, że nie ma szafki nocnej po jednej stronie, więc zaburza równowagę w pokoju i wprowadza stylowy wygląd z przewiewnością.

lustro

Wskazówka stylistyczna: Duże lustro ze złotą ramą może przejść długą drogę, jeśli chodzi o wygląd, więc utrzymuj obszar wokół niego lekki na wystrój, aby nie przytłoczyć wizualnie swojego pokoju.

Podwójne piętro

Możesz również zdecydować się na dwa lustra podłogowe schowane za szafkami nocnymi i zamontowane po obu stronach łóżka. To przynosi szykowny i nowoczesny wygląd do sypialni i sprawia, że przestrzeń czuje się pełna i przemyślana bez wydawania się nadmiernie udekorowana. Para dopasowanych luster zapewni Ci spójny wygląd, ale jeśli Twój styl jest bardziej eklektyczny, wypróbuj niedopasowane lustra w tym samym rozmiarze.

Wskazówka stylistyczna: Lustra z zaokrąglonymi krawędziami to świetny sposób na przełamanie mocnych linii mebli w sypialni. Dodaj jedno lub parę, aby złagodzić ogólny wygląd sypialni.

Pochyl się w stronę stylu Mid-Century

Aby uzyskać bardziej tradycyjne podejście, postaw w sypialni duże drewniane lustro na boku. Ten styl lustra jest świetny w przestrzeni w stylu mid-century z odważnymi czarnymi, białymi i drewnianymi tonami. Pamiętaj, aby oprzeć je na ścianie równoległej do łóżka, aby uzyskać zrównoważony wygląd i płynność układu.

Wskazówka dotycząca stylu: Lustro z grubą, drewnianą ramą to natychmiastowe, nowoczesne rozwiązanie, które zapewni dużo ciepła w sypialni. Upewnij się, że lustro jest stabilnie oparte na dużej ścianie.

Kontrast jasnego i ciemnego

Podobny do poprzedniej sypialni, to jest tradycyjne użycie lustra podłogowego, które pomaga odbić światło do dalekich rogów i sprawić, że przestrzeń wydaje się większa. W tej nowoczesnej sypialni z kontrastowymi odcieniami, współczesne lustro również pełni rolę sztuki, jako czysty i minimalistyczny eksponat.

Wskazówka stylistyczna: Lustro z grubą czarną ramą sprawdzi się w każdej nowoczesnej lub współczesnej przestrzeni. Dodaje ono odważnego wyglądu, który jest łatwy do zauważenia i doskonale uzupełnia meble w czerni i bieli.

Podróbka okna

Innym sposobem na odegranie pochyłego lustra w sypialni jest umieszczenie go wzdłuż ściany naprzeciwko drzwi. W ten sposób uzyskasz zrównoważony wygląd i udajesz "okno", otwierając pokój.

Wskazówka stylistyczna: W nowoczesnej przestrzeni, w której zastosowano jasne drewno i naturalne tekstury, lustro będzie odbijać światło i podkreślać te materiały.

Wydłuż swój przedpokój

Przedpokój lub korytarz to zawsze praktyczne miejsce dla lustra. Zamontowanie dużego, pełnowymiarowego lustra w przedpokoju tworzy zarówno punkt centralny, jak i stylowe miejsce do sprawdzania swojego odbicia pomiędzy pokojami. Powieszenie i zamontowanie lustra na ścianie jest bezpieczniejsze niż jego pochylenie, zwłaszcza jeśli masz dzieci lub masz węższy korytarz, który jest miejscem o dużym natężeniu ruchu.

Wskazówka stylistyczna: Przy publicznych przestrzeniach mieszkalnych wypróbuj bardziej dekoracyjne lustra, jak takie ze srebrną ramą lub fazowanymi krawędziami. Pomyśl o dużych rozmiarach! Możesz również umieścić w pobliżu rośliny, aby przyciągnąć uwagę do tego miejsca.

Rozjaśnij narożnik

Wykorzystaj duże lustro podłogowe, aby urozmaicić kącik do czytania lub zakątek. Możesz połączyć je z kinkietem lub lampą podłogową, aby uzyskać dodatkowe źródło światła i akcent, który pomoże ocieplić przestrzeń wokół lustra, jak w przypadku tego przytulnego kącika wypoczynkowego. Kinkiet nadaje również dużą strukturę lustru, które w przeciwnym razie mogłoby się wydawać, że unosi się puste pomiędzy dwoma oknami.

Wskazówka stylistyczna: Wybierz lustro wykonane z naturalnych lub luksusowych materiałów, takich jak kamień, ceramika, a nawet inkrustowane płytki. Wspaniałe materiały dodadzą tekstury, co jest zawsze dobrym pomysłem w małym kąciku, w którym znajdują się przytulne meble i dywany.

Baw się kształtami

Praca z lustrami podłogowymi o zabawnych kształtach i wzorach to kolejny świetny sposób na dodanie rzeźbiarskiego elementu sztuki do Twojej przestrzeni. Spróbuj umieścić lustro o unikalnym kształcie za szafką nocną w sypialni, aby dodać głębi i zrównoważyć pudełkowatą sylwetkę stolików nocnych, jak w tej sypialni. Lustra o geometrycznych wzorach z pewnością staną się natychmiastowymi tematami do rozmów.

Wskazówka stylistyczna: Duże geometryczne lustra wnoszą do pokoju modny, niemalże rodem z lat 80-tych klimat. Ogranicz się do jednego lustra geometrycznego, aby wyglądało na celowo wybrane ręcznie.

Pomyśl o architekturze

Lustro o unikalnym kształcie może również wnieść do wnętrza element architektoniczny, jak na przykład to łukowate. Jeżeli mieszkasz w nowoczesnym domu, w którym nie ma zbyt wielu śmiałych detali architektonicznych, duże lustro w kształcie łuku o mocnej sylwetce może nadać wnętrzu ozdobny, rzeźbiarski charakter.

Wskazówka stylistyczna: Lustra podłogowe o odważnych kształtach zakotwiczą mniejsze obszary i kąty w pokoju, odróżniając je od reszty przestrzeni. Umieść w tych miejscach kosze i pojemniki, aby dodać im praktyczności i celowości.

Zachowaj minimalizm

Jeśli uwielbiasz minimalistyczny wygląd, duże lustro podłogowe to element, który powinieneś wprowadzić do swojej przestrzeni. Ponieważ w minimalistycznych pokojach chodzi o przemyślane i dopracowane projekty, które służą również praktycznemu celowi, duże lustro daje Ci to wszystko, dodając stylu, odbijając światło i otwierając pokój jednocześnie.

Wskazówka stylistyczna: Aby uzyskać minimalistyczny wygląd, wzoruj się na tej sypialni i wybierz projekt, który posiada skomplikowane ornamenty i szczegóły. Lub zachowaj nowoczesność i prostotę, aby nadać jej bardziej dopasowany wygląd.

Zbuduj ścianę z luster

Dla każdej domowej siłowni lub dedykowanej przestrzeni do ćwiczeń w domu, ściana pełnowymiarowych luster jest zawsze dobrym pomysłem. Umieszczone obok siebie, będą działać jak jedno wielkie lustro, które nie tylko pozwoli Ci sprawdzić formę podczas ćwiczeń, ale także otworzy i rozjaśni przestrzeń. A bądźmy szczerzy, nikt nie lubi ćwiczyć w ciemnym pomieszczeniu!

Wskazówka stylistyczna: W przypadku serii zamontowanych luster, najlepsze są projekty bez krawędzi. Dzięki temu możesz zawiesić lustra bliżej siebie wzdłuż ściany i stworzyć jedno, pozornie duże lustro.

Stwórz artystyczną ekspozycję

Lustra są praktyczne, ale mogą być również dekoracyjne w salonie lub jadalni. Próbuje wypełniać out pustego kąt z łukowatym lustrem i few dużymi koszami, lub wysokimi drzewami i roślinami. Pamiętaj o rozmiarze w stosunku do innych przedmiotów. Nie chcesz, aby Twoje lustro wydawało się zbyt duże lub zbyt małe obok sofy lub innych dużych dzieł sztuki.

Wskazówka dotycząca stylu: Rozważ wykończenie ramy lustra w odniesieniu do wyposażenia pokoju. Złocone lub metalowe ramy dobrze współgrają z mosiężnymi elementami, podczas gdy drewno zawsze pasuje do innych drewnianych wzorów.

Spróbuj rustykalnego podejścia

Pomyśl o lustrach jako o elementach wykończeniowych, które mogą dopełnić styl w pokoju. Klasyczne, zdobione lustro w tym rustykalnym salonie jest świetnym akcentem, który podkreśla przestrzeń w stylu vintage. Doskonale wypełnia również surowy narożnik, sprawiając, że wydaje się on być przedłużeniem reszty przestrzeni.

Wskazówka stylistyczna: Upewnij się, że duże lustro podłogowe jest umieszczone tak, aby uchwycić inne meble w swoim odbiciu. Jest to jeden ze sposobów na dodanie kolejnej warstwy koloru, który będzie odzwierciedlał paletę Twojej przestrzeni.

Postaw na prostotę

Możesz również użyć lustra jako tła, które nieco się wysuwa. Tutaj lustro jest umieszczone w elementach wystroju wnętrza, takich jak krzesło z trzciny i wysoka roślina liściasta. Stworzenie tego typu winiety to szykowny sposób na udekorowanie dużej przestrzeni, bez nadawania jej nadmiernego stylu lub zagracania.

Wskazówka dotycząca stylu: Przy wyborze lustra kieruj się motywami w swoim umeblowaniu. Łukowate lustro tutaj ładnie łączy się z geometrycznym nadrukiem, okrągłą poduszką i okrągłymi kształtami w pokoju.

Stwórz spójną mieszankę

Innym sposobem na wkomponowanie lustra podłogowego w wystrój salonu jest ustawienie go za roślinami, sztuką i oświetleniem. To daje twojej przestrzeni życiowej bardziej kuratorski i pełniejszy wygląd i odczucie. W tym samym czasie, lustro pomaga również rozszerzyć przestrzeń, aby wydawała się większa. Jeśli masz mało miejsca, to jest to łatwy sposób na umieszczenie lustra podłogowego bez zajmowania zbyt wiele przestrzeni wizualnej.

Wskazówka stylistyczna: Umieszczenie lustra podłogowego w strefie wypoczynkowej nadaje jej zebrany i uporządkowany wygląd. W małych pomieszczeniach, gdzie lustro podłogowe często wydaje się zbyt duże, takie rozwiązanie sprawia, że wygląda ono na bardziej odsunięte.

Zrób z niego tło

Ustawienie lustra podłogowego za sofą tworzy kontrastowe tło, które natychmiast otwiera każdy salon. Wypróbuj lustro rzeźbiarskie, aby pełniło ono również funkcję dzieła sztuki w Twojej przestrzeni. Okrągłe lustro tutaj dodaje kontrastu do kwadratowej ramy sofy, jednocześnie dodając jej wysokości.

Wskazówka stylistyczna: Aby uzyskać urzekającą sztuczkę projektową, umieść oświetlenie przed lustrem, aby dodać głębi i uderzającego elementu wizualnego. Sprawi to wrażenie przemyślanego i celowo zaaranżowanego.

Powieś je wysoko

Zamiast opierać lustro na całej jego długości, możesz powiesić je wysoko na ścianie w salonie. Jest to rzeźbiarska alternatywa dla dużych dzieł sztuki i tworzy błyszczący punkt centralny, który trudno przeoczyć. Jeśli masz wysokie sufity, takie rozwiązanie stworzy iluzję wysokości i przyciągnie wzrok.

Wskazówka stylistyczna: W przypadku luster montowanych na ścianie, rozważ projekt, który naśladuje okna i drzwi. Lustro z szybą okienną, jak to, wprowadza do ścian element architektoniczny.

Ustaw scenę

Pochylenie lustra podłogowego w jadalni może być trudnym manewrem. Najlepiej sprawdza się w jadalniach o mniejszym natężeniu ruchu i większych, bardziej formalnych przestrzeniach, zwłaszcza, że nie jest tak przyjazne dla dzieci. Umieść duże lustro podłogowe na jednym końcu jadalni, tak jak w tym miejscu, aby pomóc uziemić pustą ścianę i zrównoważyć stół w jadalni. Pomyśl: duży stół w jadalni, większe lustro.

Wskazówka stylistyczna: Przy wyborze lustra kieruj się projektem stołu i krzeseł w jadalni. To lustro w stylu wiejskim ma antyczny charakter i dodaje uroku tradycyjnej rustykalnej przestrzeni, podczas gdy czarne, duże lustro podłogowe o czystych liniach może wnieść minimalistyczny klimat do współczesnej jadalni.

Przeglądaj więcej pomysłów na lustro podłogowe!