Post

Rękawice maskujące antyprzecięciowe - jak wybrać odpowiednie?

Odpowiednio dobrane rękawice przeciwśrubowe nie tylko zapewniają bezpieczeństwo w miejscu pracy, gdyż chronią przed urazami spowodowanymi ostrymi narzędziami, np. w zakresie maskowania, ale również gwarantują komfort i precyzję w wykonywaniu zadań zawodowych. Na rynku istnieje wiele modeli rękawic antyśrubowych. Najskuteczniejsze z nich wykonane są z metalu, który dzięki swojej wytrzymałości najlepiej chroni dłonie przed poważnymi urazami. Długość i rodzaj mocowania można dobrać w zależności od charakterystyki wykonywanej pracy. Dlaczego rękawice antysmogowe są tak ważne nie tylko w zawodzie masażysty, ale także w wielu innych i jak wybrać odpowiedni model dla swoich pracowników? Zostanie to wyjaśnione bardziej szczegółowo w artykule.

Rękawice antyotwierające - dlaczego tak ważne jest wyposażenie w nie pracowników?

Statystyki dotyczące wypadków w miejscu pracy pokazują, że rękawice antyprzecięciowe są niezbędne w wielu branżach. Główny Urząd Statystyczny (CIS) opublikował wstępne dane dotyczące wypadków przy pracy w 2017 roku, z których wynika, że w tym okresie liczba poszkodowanych podczas wykonywania obowiązków służbowych wyniosła do 88 330 osób, co jest liczbą bardzo zbliżoną do tej z roku poprzedniego - wzrosła o około 0,5%. Zdecydowana większość ofiar doznała niewielkich obrażeń (87 400). Jeśli jednak spojrzymy na dane dotyczące umiejscowienia urazów, to większość z nich, bo aż 43,4%, dotyczyła kończyn górnych. Wśród czynności, podczas których doszło do urazu, można również zaobserwować pewne prawidłowości, wskazujące, że najbardziej niebezpieczne w pracy są te wykonywane rękoma. 17% urazów zostało spowodowanych przez przenoszenie, 14,9% - ręcznie, 12,6% - przy użyciu narzędzi ręcznych, 9,4% - przy użyciu maszyn. Więcej urazów występuje tylko podczas ruchu ogólnego - 36,2% wszystkich urazów odnotowanych w 2017 r.

Rękawice antyprzebiciowe dla masażystów i wiele innych

Raport CSO podkreśla również szczegółowo, które branże są najbardziej narażone na szkody. Najbardziej narażone są osoby pracujące w szeroko pojętym sektorze przetwórstwa przemysłowego, w którym odnotowano łącznie prawie 30 000 urazów. Najbardziej "traumatyczne" jest przetwórstwo spożywcze, gdzie odnotowano prawie 5 tys. urazów. Dlatego też często nazywana jest rękawicą nieprzywierającą, ponieważ wypadki zdarzają się między innymi przy obróbce mięsa. To jednak nie koniec branży, w której można stosować rękawice antysmogowe. Powinny być one stosowane również w innych branżach, gdzie maszyny są obsługiwane ręcznie i mogą przypadkowo doprowadzić do tragedii. Mogą to być takie gałęzie przemysłu jak przemysł skórzany, drzewny, tekstylny i wiele innych. Dlatego rękawice odporne na zarysowania są niezbędne w wielu miejscach pracy.

Rękawice antyprzecięciowe - jak wybrać właściwe?

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów rękawic antyprzecięciowych. Najbezpieczniejsze modele powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, której twardość może uchronić przed niebezpiecznymi wypadkami, mogącymi prowadzić nawet do trwałego kalectwa. Wiele osób uważa, że rękawice do cięcia metalu są niewygodne i mogą uniemożliwić lub bardzo utrudnić precyzyjną pracę. To mit, ponieważ jeśli zdecydujemy się na nowoczesne modele dostępne na https://eprotect.pl/product-pol-42727-Rekawice-robocze-metalowe-antyprzecieciowe-RNIROX-EASY-19.html i w innych miejscach, możemy je dobrać w taki sposób, aby w żaden sposób nie krępowały ruchów. Możesz wybrać krótsze lub dłuższe rękawice antyskalpowe, które chronią przede wszystkim dłonie, lub dłuższe, które chronią również przedramiona. Dostępne są również modele z paskami na nadgarstek lub przedramię, które usztywniają rękawice i zapobiegają zsuwaniu się podczas pracy. Oprócz pasów jako zabezpieczenie można stosować również różnego rodzaju klamry. Rękawice chroniące przed otwarciem muszą być zawsze dobierane w zależności od rodzaju pracy i ryzyka, jakie można napotkać na danym stanowisku.

Rękawice antyprzebiciowe - podstawa bezpieczeństwa rąk.

Rękawice odporne na przecięcia powinny znajdować się w każdym zakładzie, w którym pracuje się z niebezpiecznymi narzędziami. Odpowiednio dobrane mogą uchronić przed skutkami nieostrożności lub awarii sprzętu albo sprawić, że potencjalne obrażenia będą znacznie mniej poważne niż gdyby do nich doszło bez rękawic. Pamiętaj jednak, że nawet najlepsze rękawice antyzadrapaniowe lub inne środki ochrony nie zastąpią zdrowego rozsądku, uwagi i odpowiedzialnych metod pracy.

Materiał obcy