Post

Orange Światłowód. Sprawdź, czy jesteś w zasięgu!

Wśród wielu rodzajów połączeń, dzięki którym miliony Polaków mają zagwarantowany stały dostęp do Internetu, światłowód jest zdecydowanie najlepszy - niezwykle szybki, bezpieczny i niezawodny. W najnowszej ofercie marki Orange - lidera na rynku telefonii komórkowej w Polsce - internet światłowodowy gwarantuje najwyższą i niespotykaną dotąd prędkość przesyłu danych, nawet do 600 MB/s. Jak sprawdzić czy jesteś w zasięgu Orange Światłowód? Dowiedz się w naszym artykule!

Z oferty Orange Światłowód (https://www.orange.pl/view/internet-domowy) korzysta już ponad 200 tys. użytkowników i jest ona dostępna dla ponad 2,3 mln gospodarstw domowych w całym kraju. Co ciekawe, marka planuje dynamicznie rozwijać infrastrukturę światłowodową, aby dotrzeć z ofertą superszybkiego internetu do jeszcze większej grupy odbiorców. Tylko do końca 2020 roku Orange planuje rozbudować swoją sieć światłowodową do 5 mln polskich gospodarstw domowych.

Zasięg światłowodu - jak go sprawdzić?

Aby dowiedzieć się, czy jesteś w zasięgu Orange Światłowód, wejdź na stronę https://www.orange.pl/view/mapazasiegu.

Zarówno przepustowość światłowodu, jak i siła sygnału zależą przede wszystkim od takich czynników jak ukształtowanie terenu, rodzaj użytkowanych budynków czy bezpośrednie sąsiedztwo każdej firmy.

Eksperci marki zalecają również, aby przed podpisaniem umowy o świadczenie usług skontaktować się z lokalnym biurem sprzedaży, które potwierdzi zasięg światłowodu w danej lokalizacji.

Jeśli po podpisaniu umowy i instalacji wystąpią jakiekolwiek problemy z zasięgiem światłowodu, wystarczy wpisać swój adres w wyszukiwarce lub zaznaczyć na mapie dokładną lokalizację domu. Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie operatora, a specjaliści Orange szybko rozwiążą problem.

Dlaczego włókno jest najlepszą ofertą na rynku?

Orange Światłowód to obecnie najlepsza oferta szybkiego internetu na rynku. Stabilne połączenie i najwyższe prędkości transmisji danych do 600 Mb/s gwarantują niezawodny dostęp do Internetu:

  • Ulubiony serial,
  • najnowsze filmy 4K
  • najnowsze informacje
  • gry online,
  • relacja na żywo,
  • nieograniczony kontakt z krewnymi.

Teraz możesz zapomnieć o powolnym pobieraniu danych, przerywanych transmisjach na żywo i częstych przerwach podczas oglądania ulubionych filmów lub seriali. Dzięki technologii światłowodowej, niezależnie od ilości urządzeń podłączonych do sieci, każdy może szybko, bezpiecznie i niezawodnie korzystać z Internetu, którego cena jest idealnie dopasowana do możliwości i potrzeb każdego klienta.

Koniec strony.... super suwerenny Internet - nadchodzi era światłowodów!

Światłowody - szybka i bezpłatna instalacja

Ultraszybki internet światłowodowy to świetna oferta dla osób ceniących sobie porządek i estetykę w domu. Osoby, które zdecydują się na najnowszą ofertę Orange mogą być pewne, że instalacja światłowodów zostanie wykonana sprawnie, bezinwazyjnie i co najważniejsze przez doświadczonych i wykwalifikowanych techników. Instalacja jest wykonana w taki sposób, że jest prawie niewidoczna i doskonale dopasowana do domu. Dodatkowym udogodnieniem dla klienta jest fakt, że cienki światłowód wraz z modemem niezbędnym do prawidłowej transmisji danych instalowany jest dokładnie w tym samym miejscu, które wybrał.

  • Przygotowanie do instalacji światłowodowej

W domu klienta, w wyznaczonym przez niego terminie, zjawiają się instalatorzy i szybko i sprawnie przystępują do montażu światłowodu. Najpierw zespół rozpoczyna prace na zewnątrz budynku, takie jak sprawdzenie drożności rur używanych do przeprowadzenia bardzo cienkiego kabla światłowodowego do domu klienta. Dopiero po zakończeniu tych prac technicy przystępują do profesjonalnej instalacji światłowodu wewnątrz domu.

  • Instalacja kabla światłowodowego

Instalacja systemu światłowodowego trwa maksymalnie 3 godziny. Ważne jest, aby kabel został poprowadzony do gniazda optycznego w ścianie w taki sposób, aby był możliwie niewidoczny i idealnie dopasowany do wystroju pomieszczenia. Terminal światłowodowy jest następnie podłączany do modemu FunBox, który umożliwia gospodarstwu domowemu korzystanie z superszybkiego Internetu. Wreszcie, modem jest również podłączony do dekodera TV, dzięki czemu można cieszyć się telewizją HD. Po zakończeniu instalacji, będziesz mógł cieszyć się Internetem i niesamowitą prędkością transferu danych na wszystkich urządzeniach w domu.

 

Materiał obcy