Post

W czym tkwi sekret popularności akcesoriów retro?

Dodatki retroaktywne

Retro - styl, który zdominował nie tylko modę, ale i wystrój wnętrz. Jego wszechobecność zależy głównie od ponadprzeciętnego i uniwersalnego designu, który pasuje do wszystkiego. Wyjątkowo często integrujemy styl retro z kuchnią. Dlaczego? Zobaczmy.

Styl retro najlepiej sprawdza się w kuchni. Ponieważ doskonale podkreśla charakter wnętrza, jego ciepło i nastrój. Zachęca do spędzania w niej czasu, gdyż kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w domu.

Cechy stylu retro

Kuchnia urządzona w tym stylu będzie charakteryzować się przede wszystkim okrągłymi kształtami, pastelowymi kolorami oraz zastosowaniem rozwiązań, których design imituje przedmioty z lat 50. i 60. Dotyczy to nie tylko urządzeń kuchennych - każdy z pewnością kojarzy tostery czy ekspresy do kawy, które przypominają te sprzed kilkudziesięciu lat. Warto jednak wiedzieć, że głównymi elementami retro w kuchni jest zestaw znany z amerykańskich filmów - białe ściany i czarno-białe płytki na podłodze. Takie zestawienia doskonale współgrają z pozostałymi elementami wystroju, czyli dużą wolnostojącą lodówką o zaokrąglonych krawędziach i jasnymi meblami.

Akcesoria do kuchni RetKuchnia Retroro

Akcesoria odgrywają ważną rolę w aranżacji wnętrz retro. Oczywiście, jeśli są one starannie wypełnione. - Retro to także sztuka doboru odpowiednich dodatków. Przede wszystkim wszelkiego rodzaju ceramika, która kolorystyką i wzornictwem nawiązuje do tej z kuchni naszych babć. Możesz więc wybierać spośród misek, talerzy, filiżanek czy kubków retro i dopasowywać je do innych gadżetów. - Informuje konsultantka ze sklepu oferującego produkty retro.

Ale ceramika to dopiero początek. Istnieje wiele różnych opcji do wyboru. Od plakatów i obrazów o tematyce kuchennej (zazwyczaj przedstawiają babeczki i pastelowe kolory) po tekstylia kuchenne.

- Retro podlega swoim własnym zasadom. Tutaj wszystko jest w kolorach pastelowych, "uroczych" i przez to wyrazistych. W tym celu fartuchy kuchenne mają charakterystyczny krój, z jednej strony są proste, z drugiej mają falbany, lub wykonane są z tkanin w kwiaty, w charakterystyczne wzory. To samo dotyczy obrusów, serwetek i poduszek. Kolory retro to pastel, mięta i brudny róż - dodaje pracownik sklepu internetowego.

Jak mogę być skromny?

Jak wszędzie, retro wymaga umiaru i wrażliwości. Warto więc poszukać inspiracji do obejrzenia zdjęć wnętrz znalezionych w kolorowych magazynach lub w sieci i stworzyć własne, niepowtarzalne zestawienia.

- Dodatki retro świetnie sprawdzają się również w nowoczesnych wnętrzach. Nie musimy decydować się na całą kuchnię w tym stylu, możemy mieszać style i łączyć retro ze szkłem, chromowanymi wykończeniami czy drewnem. Możliwości jest wiele, bo retro to uniwersalność. - jest zmieniany przez sprzedawcę retro-online.pl.

Styl retro jest w modzie od wielu lat, kojarzy się niemal ze wszystkim i jest trwały. Nic dziwnego, że jest tak powszechny, zwłaszcza w kuchniach, które są sercem domu. Dowiedz się więcej o tym stylu, a przynajmniej o dodatkach retro, które odświeżą każde wnętrze i nadadzą mu niepowtarzalny klimat.