Post

Kreatywne pomysły na prezenty

Obdarowywanie bliskich prezentami to czysta przyjemność. Czasami jednak nie wiemy dokładnie, co sprawiłoby przyjemność danej osobie. Jeśli masz w domu złota rączkę, narzędzia mogą być kreatywnym pomysłem na prezent. Jaki sprzęt wybrać, aby trafić w gust majsterkowicza?

Lutownica - dla elektroników

Jeśli szukasz prezentu dla elektronika, lutownica może okazać się najlepszym wyborem. Jest to bowiem sprzęt niezbędny do łączenia różnych elementów metalowych, których w elektronice jest dosłownie pełno. Dlatego nie powinno go zabraknąć w skrzynce narzędziowej elektronika. Urządzenie przyda się również projektantom biżuterii i majsterkowiczom, którzy w swojej pracy wykorzystują metal. Pozwala to na trwałe połączenie elementów.

Wybierając lutownicę, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej typ. Różne modele są dostępne na rynku, takie jak:

 • Lutownica grzewcza - idealna do łączenia elementów elektronicznych. Dzięki wymiennym ostrzom można go łatwo dostosować do rodzaju pracy. Jest to więc urządzenie uniwersalne,
 • Lutownica transformatorowa - służy dolutowania grubych kabli i dużych elementów na powierzchni. Nie jest precyzyjny, ale jest szybki w działaniu,
 • Lutownica gazowa - ma niewielką moc, ponieważ nie wymaga podłączenia do gniazdka,
 • Lutownica nagorące powietrze - stosowana głównie do lutowania małych elementów SMD. Charakterystyczne jest wykorzystanie gorącego powietrza podczas pracy,
 • Stacja lutownicza - jest to duże urządzenie wyposażone w nowoczesną elektronikę.

Kiedy już zdecydujemy, który model najbardziej nam odpowiada, należy zwrócić uwagę na parametry techniczne sprzętu dla majsterkowiczów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na moc lutownicy, czas nagrzewania grotu oraz czy urządzenie posiada funkcję odpuszczania.

Puzzle - dla majsterkowiczów

Koncepcja DIY - zrób to sam - jest bardzo popularna na całym świecie. Łatwa dostępność internetowych poradników, które pokazują jak coś zrobić z niewielkim trudem sprawia, że coraz więcej osób parafrazuje ten rodzaj aktywności. Do majsterkowania potrzebujemy jednak odpowiednich narzędzi. Wyrzynarka może być szczególnie przydatna i może być również używana do celów remontowych.

To świetny prezent dla każdego majsterkowicza. Pozwala to na samodzielne wykonanie mebli i przedmiotów codziennego użytku, co daje ogromną satysfakcję. Za pomocą tego narzędzia można nie tylko wykonywać proste cięcia, ale także ciąć po łuku, co jest często konieczne przy pracach typu "zrób to sam".

Wybierając wyrzynarkę, najpierw zwróć uwagę na jej typ. W modelach klasycznych ostrze porusza się w górę i w dół, natomiast w kutrach wykonuje dodatkowy ruch, co jest szczególnie ważne przy cięciu grubych materiałów.

Jeśli wybierzemy wyrzynarkę, przyjrzyjmy się również wyrzynarce:

 • Moc urządzenia,
 • głębokość skrawania,
 • liczba skoków na minutę,
 • typ ostrza,
 • typ uchwytu,
 • typ zasilacza,
 • Dodatkowe wyposażenie, w tym dioda oświetlająca powierzchnię cięcia i laser wskazujący linię cięcia.

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów narzędzi, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez majsterkowiczów. Lutownica i wyrzynarka to z pewnością jedne z nich. Są to poręczne narzędzia, które można wykorzystać do wielu zadań i na pewno spodobają się każdemu majsterkowiczowi.

Materiał obcy