Post

Jak kreatywnie wykorzystać puszki po konserwach?

Puszki blaszane są używane od dawna. Początkowo służyły do konserwowania mięsa, ale obecnie mają jeszcze więcej zastosowań i stają się coraz bardziej popularne. Każdy z nas na pewno kupił w pewnym momencie zamknięte w puszce warzywa, owoce, gotowe dania, a nawet farby i lakiery.

Puszki są zazwyczaj mocne i solidne - dlaczego więc nie skorzystać z tego i nie wykorzystać ich ponownie, gdy są już puste. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, jak kreatywnie je wykorzystać i wyczarować z nich coś nowego.

Opakowania na drobne upominki

Pięknie pomalowana i sklejona puszka idealnie nadaje się jako opakowanie dla drobnego prezentu, zwłaszcza jeśli składa się on z drobnych elementów, np. słodyczy. Sama puszka może być później wykorzystana jako pojemnik na drobne przedmioty.

Pojemnik na narzędzia krawieckie

Puszka wyklejona skrawkami tkanin świetnie sprawdzi się do przechowywania igieł, guzików i drobnych narzędzi krawieckich. Warto wybierać tkaniny z kieszeniami lub samodzielnie naszyć małe kieszonki, do których można włożyć agrafki lub wbić igły.

Niezwykły świecznik

Niskie puszki, na przykład, po konserwy powinny być wklejone z tkaniny, malowane i ozdobione według własnego gustu. Dla każdej puszki należy przebić ścianę i przeciągnąć przez nią sznurek. Sznurki powinny być później przymocowane do gzymsu na różnych wysokościach, a całość zamontowana na ścianie, aby stworzyć tani, ale skuteczny świecznik.

Puszki na doniczki

Bęben

Puszkę należy wyłożyć kolorowym papierem (dla lepszego efektu można owinąć ją sznurkiem) i ustawić tak, aby pokrywka była skierowana do góry. Jeśli uderzysz pałeczkami w dno puszki, możesz tworzyć z niej muzykę jak na bębnie.

Cachepot

Ozdobna puszka świetnie sprawdzi się w roli uroczej doniczki na kwiaty doniczkowe lub zioła. Uważaj, lepiej nie sadzić roślin bezpośrednio w puszce, ponieważ zacznie rdzewieć pod wpływem wody.

Miejsce na ręcznik

Duże puszki, w których kiedyś znajdowały się farby, okleiliśmy tapetą pasującą do wnętrza łazienki. Całość pokrywamy transparentnym lakierem, który utrwala tapetę. Przykręcamy pudełka do ściany w łazience i umieszczamy w nich ręczniki zwinięte w rulony. W ten sposób zyskujemy nie tylko miejsce na przechowywanie ręczników, ale również niebanalną dekorację wnętrza.