Post

Jak pozbyć się pleśni w domu?

Pleśń może nie tylko niekorzystnie wpływać na estetykę naszego domu, niszcząc podłogi i ściany, ale przede wszystkim może zagrażać naszemu zdrowiu, mając zdecydowanie szkodliwy wpływ na nasze płuca. Zanim jednak zastosujesz inwazyjne metody i sięgniesz po silne środki chemiczne, aby się go pozbyć, wypróbuj naturalną miksturę na bazie olejku z drzewa herbacianego.

Kiedy pojawia się pleśń?

Pleśń zwykle rozwija się w górnym lub dolnym rogu ściany, tuż przy podłodze lub w miejscach, gdzie wilgoć może łatwo przeniknąć. Jeśli zżera on bardzo głęboko strukturę ściany, rozwiązaniem jest zerwanie tynku i zastosowanie specjalnego środka chemicznego, którego zadaniem jest zabicie zarodników pleśni. Jeśli jednak sytuacja nie jest tak zaawansowana, możesz użyć olejku z drzewa herbacianego, dzięki któremu skutecznie oczyścisz powierzchnię.

Aby to zrobić, będziesz potrzebował następujących elementów:

- Olejek z drzewa herbacianego
- woda
- gąbki, ścierki i ręczniki
- Szczoteczka do zębów
- Większa szczotka do peelingu z twardym włosiem
- Otwórz okno (jeśli jest to możliwe)

Wentylacja mieszkania

Procedura:

Przede wszystkim, jeśli chcesz usunąć pleśń z domu, powinieneś po prostu zapobiec jej pojawieniu się. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób. Wystarczy regularnie wietrzyć mieszkanie, otwierać okno. W sytuacji, gdy jest to niemożliwe (np. łazienka), należy regularnie otwierać drzwi na oścież, aby stale utrzymywać ruch powietrza.

Jeśli jednak pleśń już pojawiła się w Twoim domu lub mieszkaniu, więc użyj naturalnej mieszanki. Jak należy ją przygotować? Odmierz dwie łyżki olejku z drzewa herbacianego i rozcieńcz go w dwóch szklankach

Woda. Uzyskany roztwór umieścić w butelce z atomizerem, nanieść bezpośrednio na powierzchnię pokrytą pleśnią i pozostawić na 60 minut.

Następnie, za pomocą szczotki do usuwania brudu, oczyścić zanieczyszczone miejsce. W przypadku trudno dostępnych miejsc lub wąskich i delikatnych szczelin, szczoteczka do zębów może być bardzo skuteczna.

Uwaga: Nie należy spłukiwać olejku z drzewa herbacianego bezpośrednio po jego zastosowaniu. Pozostawić go na zaatakowanej przez pleśń powierzchni, aby mógł wsiąknąć.