Post

Jak urządzić sypialnię zgodnie z zasadami Feng Shui?

Usuń z sypialni telewizor, komputer i wszystkie urządzenia elektroniczne.

Prawidłowy przepływ energii jest zakłócany przez wszystkie urządzenia elektroniczne. Takie urządzenia tworzą smog elektromagnetyczny, który negatywnie wpływa na nasze zdrowie i powoduje rozwój depresji.

Śpij przy otwartym oknie

Upewnij się, że powietrze w Twojej sypialni jest świeże i czyste. Nigdy nie poczujesz się w pełni wypoczęty i odświeżony, jeśli będziesz spać w pomieszczeniu z dusznym, stęchłym powietrzem, pełnym zanieczyszczeń. Jeśli na dworze jest zbyt zimno, by spać przy otwartym oknie, przed pójściem do łóżka dobrze przewietrz pokój.

Oświetlenie pomieszczenia zgodnie z zasadami Feng Shui

Właściwe oświetlenie jest bardzo ważne w Feng Shui. Światło jest nośnikiem życiodajnej energii Chi. Wybór oświetlenia według Feng Shui nie służy lepszej widoczności, ale ma na celu poprawę naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. W sypialni - w miejscu przeznaczonym do odpoczynku i relaksu, światło powinno być łagodne, dlatego zamiast tradycyjnych włączników światła, zamontuj te, które pozwalają na regulację jego natężenia.

Kolory dla sypialni

Balsamiczne" kolory w sypialni.

Sypialnia powinna być w kolorach ludzkiej skóry - białym, brzoskwiniowym, łososiowym, jasno- i ciemnobrązowym. Kolory te powinny być subtelne i cieniowane. Kolor dodatków zależy od naszego gustu, ale powinien być też starannie przemyślany.

Obrazy i zdjęcia w sypialni

W sypialni powinny znajdować się tylko te obrazy i zdjęcia, na których dzieje się coś pozytywnego - coś, co chcielibyśmy, aby przytrafiło się nam w życiu. Należy pamiętać, aby w pokoju nie trzymać portretów ani zdjęć zmarłego.

Łóżko

Odpowiednie łóżko i jego umiejscowienie - to jeden z najważniejszych czynników prawidłowego umeblowania sypialni. Konstrukcja łóżka i materaca powinna być wykonana z naturalnych materiałów. Jeśli dzielimy łóżko z partnerem, powinniśmy zadbać o to, aby miało ono duży materac. Dwa pojedyncze materace stanowią dwie oddzielne powierzchnie i dlatego są prawie jak oddzielne łóżka. Spanie na osobnych, pojedynczych materacach może prowadzić do kłótni.