Post

Jakie oświetlenie wybrać do sypialni?

Sypialnia to główne miejsce wypoczynku, ale należy zapewnić w niej takie oświetlenie, które da nam więcej możliwości niż spokojny sen. Lampy, lampki, kinkiety - połączenie różnych rodzajów oświetlenia daje najlepszy efekt w sypialni.

Lampy sufitowe

Lampy sufitowe są używane w większości sypialni. Czasami są to lampy płaskie, w innych przypadkach wiszące. Lampa sufitowa, zwłaszcza w formie atrakcyjnego żyrandola może wyglądać naprawdę atrakcyjnie w sypialni. Nie tylko rozświetli pomieszczenie, ale także będzie stanowił doskonałą dekorację całego wnętrza. Należy jednak pamiętać, że takie źródło światła w sypialni nie wystarczy, należy je z czymś połączyć.

Lampy nocne

Lampki nocne są niezastąpione w sypialni. Najlepiej by było, gdyby znajdowały się one z dwóch stron łóżka (lub z jednej strony, jeśli jest to łóżko pojedyncze). Światło z lampy powinno być skierowane w dół, aby umożliwić czytanie przed snem. Aby zachować symetrię w aranżacji, umieść dwie identyczne lampy na szafkach nocnych po obu stronach łóżka.

Lampka nocna

Jeśli Twoja sypialnia jest duża, możesz chcieć umieścić lampę w innym miejscu, np. na komodzie. Nie ograniczaj się, umieść małe lampki we wszystkich punktach strategicznych sypialni. Wielkość lamp będzie zależała od wielkości łóżka i szafek nocnych. Im mniejsza szafka nocna, tym mniejsza musi być lampa.

Lampy ścienne

Jeśli sypialnia jest bardzo mała, a my wisimy na każdym centymetrze wolnej przestrzeni, kinkiety są doskonałą alternatywą dla lampek nocnych. Zamontuj je z obu stron łóżka, na tyle wysoko, abyś nie uderzał o nie głową, gdy sennie wstajesz z łóżka, a jednocześnie na tyle nisko - aby odpowiednio je oświetlały. Światło z kinkietów powinno być skierowane w dół.

Lampy podłogowe

Są idealne do oświetlenia miejsc, gdzie nie ma stołów i mebli, na których można postawić zwykłą lampę. Dlatego też lampy podłogowe zazwyczaj znajdują się w rogach sypialni. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, a jednocześnie dają efektowne światło. Możesz umieścić lampę podłogową obok fotela, na którym siedząc czytasz swoją ulubioną książkę.