Post

Izolacja ścian

Od pewnego czasu do izolacji budynków, oprócz płyt i mat izolacyjnych, stosuje się produkty w postaci izolacji natryskowych i wdmuchiwanych. Są to wszelkiego rodzaju masy, włókna lub granulaty, które nakłada się za pomocą specjalnych urządzeń. Oczywiście przygotowanie takiej izolacji wymaga skorzystania z usług firmy, która wykonuje te prace i przygotowuje dla nas dobrze działającą izolację. Podejmowanie decyzji nie jest rzeczą łatwą, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jakie rozwiązania pojawiają się obecnie i które z nich mogą okazać się dla nas najlepszym wyborem. Dowiedz się, co mówią eksperci z insulations east.pl

Izolacja natryskowa

Dzisiaj metodą natryskową jesteśmy w stanie zaizolować praktycznie wszystkie elementy domu. Najczęściej jednak takie rozwiązanie stosuje się w miejscach z pustą przestrzenią oraz tam, gdzie znajdują się takie elementy, do których dostęp jest utrudniony. Mogą to być wentylowane przestrzenie na dachu, stropy nad poddaszami, ściany szkieletowe lub stare ściany trójwarstwowe, gdzie między ścianami jest przestrzeń powietrzna.

Jakie materiały mamy do dyspozycji do izolacji natryskowej lub wdmuchiwanej?

Granulki polistyrenu

Są to specjalne kulki styropianowe, które potrafią dobrze i szczególnie dobrze wypełnić wszystkie puste przestrzenie. Są one lekkie, więc nie trzeba się martwić o przeciążenie starszych konstrukcji. Nadają się do stosowania m.in. na stropach drewnianych lub dachach wentylowanych.
opryskiwanie

Granulki wełny

Są to odpady zaimpregnowanej wełny mineralnej połączonej specjalnym spoiwem. Stosuje się je między innymi do izolacji dachów wentylowanych, stropów poddaszy czy stropów drewnianych. Może być również stosowany do wypełniania przestrzeni w ścianach trójwarstwowych.

Włókna celulozowe

Jest to specjalny produkt wykonany z papieru pochodzącego z recyklingu. Włókna spiczaste są wstrzykiwane głównie pomiędzy drewniane elementy szkieletu. Metoda ta pozwala m.in. na ocieplenie stropodachów wentylowanych, drewnianych belek czy stropów na poddaszu nieużytkowym.

Poliuretan

Pianka poliuretanowa jest obecnie bardzo popularnym materiałem izolacyjnym. Ta półpłynna masa jest produkowana przez specjalną maszynę z agregatem. Izolacja natryskowa jest ściągana za pomocą specjalnej dyszy z długim przewodem. Pokrowiec jest dobrze izolowany, ponieważ jest lepki. Idealny do dachów płaskich. Po pomalowaniu go specjalnym lakierem, można go zastąpić powłoką i impregnatem. Pianka jest dobra do wypełniania pustych przestrzeni, w tym starych ścian trójwarstwowych. Niektóre pianki natryskowe mogą znacznie zwiększyć swoją objętość w pozycji i mogą skutecznie wypełniać nierówne powierzchnie. Niektóre pianki są paroprzepuszczalne, podczas gdy inne mogą być otwartokomórkowe, aby zapewnić przepuszczalność. Pianki otwartokomórkowe nie są stosowane do izolacji dachów płaskich. Są one jednak dobre do izolowania pustych przestrzeni między elementami konstrukcyjnymi na dachach drewnianych.

 

Więcej na ten temat: izolacjeslask.pl