Niebezpieczne pośrednictwo

Zakup jakiejś nieruchomości – działki, domu, mieszkania w dużym mieście – zawsze niesie za sobą pewne ryzyko oraz problemy i trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Czasami się nie znamy zbyt dobrze na nieruchomościach lub mamy pierwszy raz z nimi cokolwiek wspólnego. Z jednej strony możemy się sami pobawić w inwestowanie i zobaczymy, co nam z tego wyjdzie. Z drugiej strony możemy na przykład poprosić o pomoc pośredników. Są to ludzie, którzy już od dawna siedzą w branży zajmującej się nieruchomościami i mogą nam coś poradzić, jeśli tylko chcemy ich o to zapytać. Jeżeli sami będziemy myśleli o inwestowaniu w nieruchomość, to możemy bardzo się przejechać. Często nie mamy świadomości, jak wiele pułapek przed nami stoi i ile pieniędzy w rzeczywistości możemy stracić czy zarobić.

Często warto sobie z tego zdawać sprawę, ponieważ jeśli nie będziemy tego świadomi, to zamiast zarabiać – zbankrutujemy. Po pierwsze najważniejsze jest, by zajrzeć do ksiąg wieczystych. Tam widnieje zapis, czy np. dom, który chcemy kupić jest hipotecznie obciążony czy nie. Nasz pośrednik może, ale nie musi nas poinformować o takim stanie rzeczy. Jeżeli będziemy dość dociekliwi, to możemy uniknąć wielu sytuacji, w których moglibyśmy zostać oszukani. Innym razem, kiedy kupujmy mieszkanie, powinniśmy je bardzo dokładnie obejrzeć. Możemy nawet zabrać na oględziny znajomego, który zna się na budownictwie. Dzięki jego pomoc możemy sprawdzić, czy mieszkanko, na które się zdecydowaliśmy nie jest w złym stanie technicznym. Często wielu inwestorów i właścicieli mieszkań chce właśnie w tak prymitywny sposób kogoś oszukać. Nie możemy dać się wciągnąć w taki gierki. Ponieważ nie jest to zbyt dobry biznes, przynajmniej dla nas. Często pośrednik może się okazać specjalistą, który może oszacować szkody, jakie poniesiemy w razie ewentualnego zakupu oraz ile jeszcze będziemy musieli w to zainwestować. Czasami jednak pośrednik może mieć umowę z poprzednim właścicielem. Wtedy dostaje o pieniądze, które mają go skłonić do tego, by nie do końca zapoznawał nas z wyglądem tego mieszkania z każdej strony. Wtedy pośrednik pewnie przemilczy pewne sprawy związane z mieszkaniem i będzie dla ans podejrzanie miły.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Luty 2021
  P W Ś C P S N
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.