Co jest lepsze, co wybrać?

Jeśli posiadamy jakąś nieruchomość, to powinniśmy ja użytkować. Takie są prawa rynku. Kiedy coś sto nieużywane niszczej i po prostu nie ma z tego żadnego zysku, z zazwyczaj są same straty, których musimy być świadomi jako właściciele. Wiele spraw składa się na to, czy warto coś wynająć czy nie. Zazwyczaj wynajmujemy mieszkania. Jeśli już coś posiadamy, to nie warto tak szybko się tego pozbywać. Najczęściej jest bardziej opłacalne wynajmowanie, ponieważ przynajmniej mamy z danej nieruchomości stały dochód. Natomiast jeśli coś sprzedamy, to będziemy mieć jednorazowy zastrzyk gotówki. Jeżeli takich pieniędzy nie zainwestujemy w odpowiednim miejscu, to możemy się pożegnać z nimi – pewnie szybko je wydamy. Zawsze powinniśmy wracać uwagę na to, co posiadamy i gdzie. Jeśli nasze mieszkanie jest położone w centrum miasta i niedawno je remontowaliśmy, to podpisując umowę najmu możemy zażądać dość dużej opłaty za czynsz. Nasi lokatorzy powinni sobie samodzielnie opłacać media. Jeśli weźmiemy od ich około tysiąca złotych za miesiąc przyjmując, że mamy w posiadaniu kawalerkę, to raczej nie będziemy stratni. Natomiast jeśli nasze mieszkanko jest pozornie na peryferiach miasta, to nie możemy żądać wygórowanej ceny, ponieważ nikt nie będzie chciał tam zamieszkać. Natomiast musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w małych miasteczkach żyją ubożsi ludzie i powinniśmy trochę spuścić z ceny.

Jeżeli już mamy jakąś nieruchomość, to warto żebyśmy się zainteresowani jaka ma ona wartość i w związku z czym się ona zmienia. Wtedy będziemy dużo bardziej świadomie inwestować w naszą własność nie będziemy musieli się martwić, że kiedyś już nam si to ie będzie opłacało. Także bardzo popularne jest ostatnio wynajmowanie pokojów w pięknie umeblowanych domkach jednorodzinnych. Jeżeli decydujemy się na taki ruch, to powinniśmy wpuszczać do naszego domu ludzi niepowołanych, o których nic nie wiemy. Nie każdy właściciel nieruchomości chce obcować z obcymi ludźmi i dzielić z nimi swój dach. Ważną kwestią są także przyzwyczajenia wielu osób.

3 komentarze to “Co jest lepsze, co wybrać?”

 • Oloo79:

  warto sprzedawać nieruchomość, czy moze jednak lepiej ją wynajmować?

 • Loozik:

  to zależy od wielu czynników, generalnie jednak warto jest mieć nieruchomość, zawsze może się okazać dobrą emeryturą na starość

 • Marcin:

  zgadzam się z przedmówcą, 2-3 mieszkania dla studentów na wynajem i mamy fajną emeryturę

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Luty 2021
  P W Ś C P S N
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.