Zaaranżuj swój własny gabinet

Miejsce, w którym przebywamy większą cześć dni, powinno być dla nas wygodne, przytulne oraz funkcjonalne. Jeśli pracujemy w biurze pełnym ludzi, nasz szef musi zadbać, żebyśmy mieli wydzielone miejsce naszej pracy, w którym będziemy mogli odpowiednio skupić myśli i wykorzystać nasz potencja w czasie podejmowania nowych projektów i realizacji pomysłów. Nikt nie jest w stanie efektywnie pracować w nadmiernym hałasie, któremu towarzyszy presja czasu i nadmierne wymagania pracodawcy. Wiele badań psychologów udowadnia, że jeżeli na biurku pracy obok podstawowego już wszędzie komputera czy laptopa znajdzie się ramka z fotografią naszej ukochanej partnerki, partnera lub dziecka, a także wygospodarujemy kawałek przestrzeni dla małego kwiatka, nasza motywacja do pracy rośnie i jest o wiele bardziej procentująca. Często jednak pracując w jakimś biurowcu czy innym budynku nie mamy możliwości decydowania o tych sprawach. Wtedy musimy się w jakiś sposób przystosować i starać się ze wszystkich sił nie emocjonować taka sytuacją. Możemy przecież zawsze zmienić pracę na inną.

Jeśli natomiast uprawiamy wolny zawód i decydujemy się na pracę we własnym domu, stajemy przed dużym wyzwaniem, jakim jest urządzenie własnego gabinetu. Wszystko zależy od tego, czy to będzie tylko taka nasza pieczara, do której oprócz nas i na przykład naszej żony nikt nie będzie miał wstępu, czy np. będziemy tam przyjmowali interesantów. Jest to kwestia podstawowa. Kolejną ważną sprawą jest wybór pomieszczenia – najlepiej przestronne, jasne, by nie trzeba było używać przez cały dzień jarzeniówek, by móc jakkolwiek pracować. Ważne jest bardzo by gabinet był wyposażony w dużej szerokie biurko oraz wygodny fotel lub regulowane krzesło. Komputer, drukarka, wszelkie inne biurowe materiały jak kartki, spinacze i temu podobne rzeczy także się podstawą naszego wyposażenia. Poza tym musimy pamiętać o naszych ścianach, by nie były za ciemne i nas nie przygnębiały oraz by nie były zbyt kontrastowe, co może nas rozpraszać nadmiernie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Lipiec 2020
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.