Fundamenty domu najważniejsze

W czasie budowy domu jest jedna najważniejsza rzecz – fundamenty. Nie ważne, czy stawiamy je samodzielnie, czy robi to wynajęta ekipa budowlana. Istotne jest to, żebyśmy w porę zadbali o ich odpowiedni kształt, głębokości i określili och przeznaczenie. Charakterystyce dla naszych czasów jest to, że chcemy budować w miarę szybko oraz tanio. Większość domów powstaje obecnie bez żadnego podpiwniczenia, a co za tym idzie stoją po prostu na ziemi. W razie powodzi od razu woda dostaje się do środka takich domów. Gdyby były piwnice, to one byłyby atakowane pierwsze. Z braku piwnic, mężczyźni nie mogą sobie wykopać kanału który jest potrzebny do niezbędnych napraw samochodów. Ale przecież teraz wszystko robi się u mechanika w warsztacie, płaci się za to krocie, więc po co komu kanał naprawczy? Piwnice od dawien dawna służyły do przechowywania różnych rzeczy. A przykład mogły to by różnorodne sprzęty, które są niepotrzebne w domu, ale przecież jeszcze kiedyś mogą się przydać. Rowery, części naprawcze do nich, czy po prostu samochód, bo piwnica bywała połączona z garażem. W razie trzęsień ziemi dom się tak mocno nie osuwał, wsparty na mocnym i głębiej osadzonym szkielecie.

Pomieszczenia piwniczne są też o wiele chłodniejszymi miejscami, dlatego w przypadku, gdy jedzenie np. na świąteczne spotkania lub urodziny, nie mieściło się w lodówce, można było wszystko zanieść do piwnicy. Kiedyś prababcie i babcie robiły latem i jesienią przetwory z sezonowych owoców i warzyw, które zyskały szczelnie w słoiczkach i w naturalny sposób pasteryzowały. Był to sposób prosty i zdrowy, by cały rok móc cieszyć się witaminami, które były w nich zawarte. Dziś idziemy do sklepu i po prostu kupujemy gotowe produkty, wystawiamy się na pastwę sztucznych barwników i konserwantów, które sprawiają, że nie jesteśmy tacy zdrowi jak nasi przodkowie. Jednak nadal twierdzimy, że budowanie piwnic, które są podpora domu jest niefunkcjonalne i nieopłacalne. Tak wiele tracimy, ale dopiero za jakiś czas przekonamy się, co straciliśmy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Lipiec 2020
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.