Zawód mama

Czas, który młoda matka poświęca swojemu dziecku od momentu poczęcia, przez narodziny aż po wysłanie do pierwszej instytucji edukacyjnej, czyli szkoły, jest bardzo ważny w życiu dziecka. Może nawet najważniejszy, ponieważ taki raczkujący człowiek obdarzany dużą ilością czułości i opieki, może się dzięki temu prawidłowo rozwijać oraz kształtować charakter. Przynajmniej przez pierwszy rok od narodzin matka jest ze swoim dzieckiem – opiekuje się nim, pomaga poznawać świat. Właściwie to jest dla niego czynna całą dobę, nie opuszcza go w potrzebie. Maluch na początku nie docenia do końca roli rodzicielki w swoim życiu, dlatego że tylko czuje jej miłość i obecność. Ale to już wystarczy. To uczucie zostanie w jego sercu głęboko przez wiele lat i pozwoli później świadomie budować swoją własna rodzinę. Jedynacy zazwyczaj bawią się sami w swoim pokoiku, zamykają się na świat i tworzą sobie go na nowo. Bywają rozkapryszeni i kiedy mają nawiązywać relacje społeczne często bywają odrzucani przez rówieśników.

Zaś osoby, które mają większe rodzeństwo cieszą się z jego pomocy w ciągu każdego dnia i są bardziej otwarte na świat. Te różnice nie zmieniają jednak postaci rzeczy – dla wszystkich dzieci matka jest najważniejszą osobą na świecie. To ona karmi, przewija, przebiera, służy pomocną dłonią i dobrym słowem. Do niej każde dziecko – małe czy dorosłe – udaje się poradę w trudnej sytuacji. Bo mama pomoże, ma większe doświadczenie, przytuli. Cała psychika człowieka buduje się na podstawie poprawnych i zdrowych relacji z matką. Tak więc szacunek dla matki jest czymś nieodzownymi koniecznym w dążeniu do dobrych relacji społecznych. W miarę upływu czasu dzieci dorastają, ale matki trwają. Mimo tego, że zajmują się czymś innym przez całe życie, mają jakiś swój własny zawód, chodzą do pracy i zarabiają, to jednak od momentu, gdy urodzą dostają swój nowy, tym razem życiowy i niezmazywalny zawód – są matkami. Szkoda tylko, że jeszcze państwo nie zauważa tak zaszczytnej i doniosłej roli jakim jest macierzyństwo.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2020
  P W Ś C P S N
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.