Zalety homestagingu – jak szybko i dobrze sprzedać mieszkanie?

kafleSytuacja jest dobrze znana z amerykańskich filmów. Osoba chcąca sprzedać dom, czy mieszkanie, ponieważ planuje kupno nowego, urządza bowiem swego rodzaju dzień otwarty, którego organizacją zajmuje się profesjonalna firma. Jej zadaniem jest znalezienie nowego nabywcy i zachęcenie go nie tylko do kupna, ale do kupna w dobrej cenie. Usługa taka nazywa się homestage’ingiem i coraz częściej można na nią trafić również na rodzimym rynku nieruchomości. Łatwiej jest bowiem mieszkanie kupić, niż sprzedać. Często wiele domów, czy kawalerek wystawionych na sprzedaż bardzo długo czeka na potencjalnego nabywcę. W tym czasie są nieużytkowane, niszczą się, starzeją i tracą na wartości. Gdy pojawia się potencjalny chętny na obejrzenie mieszkania, w środku zastaje kurz, podniszczone i wyblakłe tapety oraz pustkę, gdyż mieszkanie stoi puste od miesięcy i nie było, ani sprzątane, ani odwiedzane. Badania prowadzone przez amerykańskie media wskazują zaś, że skorzystanie z oferty homestage’ingu pozwala sfinalizować sprzedać nawet o czterdzieści procent szybciej.

Wynika to z faktu, że profesjonaliści zajmujący się tą usługą wiedzą, co zrobić, by mieszkanie zainteresowało kupca. Przede wszystkim, musi się ono doskonale prezentować. Zostaje gruntownie wysprzątane, w wazonach stoją świeże kwiaty, w powietrzu unosi się naturalny przyjemny zapach, a oczu nie rażą różne usterki, czy zadrapania. Pojawiają się wypożyczone od firmy meble, które pokazują, jak w zgrabny sposób można umeblować i udekorować pokoje, wyeksponować zalety, a także w dobry sposób wykorzystać metry kwadratowe lokalu. Specjaliści wiedzą, jak sprawić, by nawet średniej jakości mieszkanie prezentowało się nienagannie i zdobyło dodatkowe punkty i zainteresowanej osoby. Czasem potrzeba naprawdę niewiele. Gdy decyzja jest już prawie podjęta, pomaga również sam specjalista od homestage’ingu, które wie, jak rozmawiać, co powiedzieć i jak przekonać obie strony, by wyszły zadowolone, gdyż umowa kupna sprzedaży została sfinalizowana.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2020
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.