Rynek nieruchomości w Polsce

1Kiedy na świecie nie milkną echa wielkiego kryzysu na rynku budowniczym oraz nieruchomościowym i kiedy aukcje wielu firm działających w tym segmencie lecą drastycznie w dół, w Polsce nieruchomości wciąż są jedną ze sfer, które przynoszą gospodarce same zyski.
Być może przyczyny tej sytuacji należy szukać w rosnącym zapotrzebowaniu na nowe mieszkania oraz domy; a być może przyczyną jest coraz większa ilość inwestycji budowlanych przeprowadzanych na terenie naszego kraju.
Zarówno sam rynek nieruchomościowy związany z firmami jak i budownictwo mieszkaniowe mają w Polsce bardzo silną i stabilną pozycję, wzmacnianą dodatkowo licznymi inwestycjami. I to nie tylko już prowadzonymi, ale również planowanymi do przeprowadzenia w ciągu kolejnych kilku lat. Dzięki temu stabilność rynku budowniczego przekłada się również na stabilność innych, pochodnych od niego dziedzin, jak na przykład pośrednictwa w sprzedaży i kupnie różnych budynków. Zyskują również firmy i biura zajmujące się zarówno architekturą samych budynków, jak i architekturą wnętrz oraz krajobrazów – w tym ogrodów – które dzięki temu mają więcej klientów, a co za tym idzie, adekwatnie większe zyski. Nie należy się również obawiać, że rynek nieruchomości w Polsce ulegnie gwałtownemu załamaniu w ciągu kolejnych lat. Wręcz przeciwnie – analiza współczesnej sytuacji gospodarczej oraz kondycja całego tego sektora gospodarczego pokazuje, że budownictwo w naszym kraju cały czas będzie się rozwijać. Najbardziej widoczne będzie to w sektorze mieszkaniowym, ponieważ ciągle wzrasta zapotrzebowanie nie tylko na nowe mieszkania w blokach i wieżowcach, ale również na domki jednorodzinne, nagminne stawiane przede wszystkim na obrzeżach miast oraz na wsiach. Załamania rynku nie muszą się więc obawiać ani firmy działające w tej branży i świadczące usługi architektoniczne, budowlane i remontowe, ani też same osoby zainteresowane kupnem lub sprzedażą mieszkania: w ciągu kolejnych kilkunastu miesięcy sytuacja na tym rynku z pewnością się nie zmieni.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kategorie
Kalendarz
  Grudzień 2020
  P W Ś C P S N
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.