Popularne macierzyńskie

Dlaczego tylko kobieta ma wychowywać dzieci i zajmować się domem? Wykonywać te wszystkie stereotypów czynności, które są jej od dawien dawna przypisane? Przecież po urodzeniu dziecka kobieta powinna odpoczywać, to nią się powinno zajmować. Często jednak jest pozostawiona bez większej pomocy bliskich, a to mąż w pracy, rodzice i teściowie też, więc niech sobie radzi. Trzeba pamiętać, ze kobieta nie jest jedynym rodzicem. Od niedawna rola rodzica uległa rozszerzaniu i kobiety nie są tak dyskryminowane. Mężczyźni coraz częściej w poczuciu obowiązku wykorzystują urlopy przysługujące im z racji narodzenia się potomka, a czasami odbierają część zwolnienia przysługującego kobiecie, by jej pomóc, a nawet wyręczyć. Dzięki temu kobiety mogą się bardziej realizować, nie są tak ściśle przywiązane kajdankami do dziecka, którego nie mają komu zostawić, i które wielokrotnie wpędza je w depresję lub kompleksy. W czasie takiego urlopu mężczyzna może się przekonać jak ciężko jest matką i nareszcie rozumie, dlaczego jego małżonka ciągle mówi, że jest zmęczona, a przecież siedzi cały dzień w domu z dzieckiem.

Według facetów kobieta jako matka nie ma wcale zajęcia. Nieprawda! Macierzyństwo jest jak drugi etat pracy i powinno się go traktować na równi z każdą inną pracą zarobkową. Jednak dość przestarzałe poglądy o tym, że kobieta przy dziecku nie może się napracować są wciąż rozpowszechniane i nie mają pokrycia w rzeczywistości. Prawdą zaś jest, ze spore grono tatusiów bardzo dobrze nadaje się do wychowywania i opiekowania się swoimi pociechami, dlatego warto dać i na to szansę! Gdyby jeszcze przepisy prawne uregulowały rodzicielstwo jako całodobową pracę, to może by bardziej zachęciło panów do opieki nad dziećmi. Dobrze, że w ogóle stworzono macierzyńskie. Teraz faceci nie mają już żadnych wymówek i winni zainteresować się bardziej swoja nową społeczna rolą, traktować ja niejako jak posłannictwo, ale i obowiązek. Przecież zajmując się dziećmi pielęgnują rodzącą się więź oraz wyposażają swoje pociechy w świetny moralny kręgosłup na długie lata, będąc ich podporą.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2020
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.