Czy komórka i piwnica są potrzebne?

13Niegdyś każde mieszkanie, zarówno w bloku jak i w kamienicy posiadały strych oraz piwnicę. Dziś nowoczesne budownictwo odchodzi często od tej koncepcji. Dodatkowa przestrzeń do przechowywania stała się drogą i mało opłacalną inwestycją. Komórka nie stanowi tak jak niegdyś – oczywistego dodatku do mieszkania. Coraz rzadziej występują w budynkach mieszkalnych strychy. Przepisy przeciwpożarowe zakazują, aby pod dachem urządzany był magazyn czy suszarnia na ubrania. Niegdyś były to popularne miejsca, w których można było wygodnie przechowywać nieużywane aktualnie przedmioty. Dziś są one w dużej części niedostępne dla mieszkańców. Piwnice i komórki nie tracą na atrakcyjności. Jeśli tylko budżet na to pozwala, należy rozważyć zakup dodatkowej przestrzeni. Jest to niezastąpiony magazyn, który pozwoli na oczyszczenie pokoi z niepotrzebnych gratów. Przede wszystkim, w komórce można trzymać ubrania sezonowe. Nieużywane kurtki, płaszcze oraz kozaki komfortowo przeleżą w komórce całe lato. Podobnie z ciuchami wakacyjnymi.

Komórki są także świetnym miejscem do magazynowania ekwipunku sportowego. Dobrze sprawdzi się zwłaszcza do przechowywani roweru oraz hulajnogi. Dzięki temu sprzęty te będą zabezpieczone przed deszczem i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Ważna jest także ochrona przed złodziejami. Włamania do komórek należą niestety do częstych przestępstw. Złodzieje szukają najczęściej rowerów oraz schowanego alkoholu. Komórka to rewelacyjne miejsce również na schowanie pozostałego sprzętu sportowego. Miejsce znajdzie się tam zarówno dla wszelkich piłek, jak i dla nart, łyżew, rakiet tenisowych itp. Poza tym, komórka nadaje się rewelacyjnie jako składzik dla majsterkowicza. Każdy amator przeróbek i operowania młotkiem i śrubokrętem będzie zachwycony z miejsca przeznaczonego tylko dla niego. Nie wystarczy wiele. Dobrze sprawdzi się jedynie mały stoli z dobrym oświetleniem. No i sam sprzęt. Dobrze jest przechowywać go w specjalnych, trwałych walizkach.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2020
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.