Budujemy własny dom

Nikt nie chce być bezdomnym, a większość z nas marzy o założeniu rodziny. Jedni takie pragnienia realizują bardzo szybko, bo po prostu mają na to fundusze, inni muszą ciułać pieniądze przez długie lata, by wreszcie dorobić się mieszkania czy domu. Budowanie własnego domu nie musi od razu oznaczać, ze musimy stworzyć dla siebie od podstaw wielki pałac, którego nie będziemy potem w stanie utrzymać. Dom to ludzie, przede wszystkim ludzie. Jeśli ktoś utożsamia dom tylko z pomieszczeniami i sprzętami, to nie będzie miał nigdy szansy być w życiu szczęśliwym. Kiedy zaczynamy nowy etap w swoim życiu, powinniśmy podjąć decyzję: czy chcemy mieszkać w domku jednorodzinnym czy w mieszkaniu w bloku. Często to nie jest w ogóle zależne od tego, czego pragniemy – decyduje za nas nasz portfel. Nikt nam jednak nie będzie zabraniał marzyć i chcieć czegoś więcej od życia. Na początek możemy sprawdzić zdolność kredytową. Tak naprawdę to od tego będzie zależało, na jaki typ mieszkania będzie nas stać. Praktycznie nikt nie dysponuje bardzo dużymi nakładami wolnej gotówki, dlatego większość młodych małżeństw decyduje się na kredyt kredy może pomoc i jednocześnie utrudniać nam życie. Zawsze bowiem spłata raty będzie nad nami wisiała jak nóż, a jeśli będziemy mieli kłopoty finansowe, to nawet możemy stracić nasz wymarzony dom. Dlatego czasami warto na przykład trochę bardziej się popatrzeć w przyszłość i zainwestować na początek w małe mieszkanko, a potem myśleć o poszerzaniu rodziny i przeprowadzce lub rozbudowie. Zawsze w rozsądny sposób trzeba podchodzić do planów na przyszłość, by można było żyć w miarę spokojnym rytmem. Jeśli chcemy wykończyć nasze mieszkanie wedle swego gustu, to także będziemy musieli liczyć się ze sporymi kosztami.

Jest to jednak ryzyko, które mamy wpisane w nasze życie i dorastanie, dlatego musimy je podejmować. Jednak jeżeli chcemy mieć gdzie mieszkać i dobrze się czuć po pracy czy szkole, to czasami warto zaryzykować takie wyjście. Tylko wtedy się przekonamy, czy było naprawdę warto.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2020
  P W Ś C P S N
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.