Akademik – żyła złota?

Na kim można najbardziej się wzbogacić żyjąc i mieszkając w dużych miastach? Oczywiście, że na studentach. Przyjeżdżają oni do dużych ośrodków akademickich i wydaja ciężko zarobie przez siebie czy rodziców pieniądze. Zawsze im na coś brakuje -na mieszkanie, na jedzenie, na imprezę. Starają się jak mogą, by pozyskać pieniądze – biorą stypendia, pracują wieczorami. Ale przede wszystkim muszą gdzieś mieszkać. Większość studentów zamiejscowych na samym początku szuka swojego miejsca w akademiku. Akademik jest miejscem w którym za najniższą cenę można zamieszkać będąc na studiach. Wielu ubogich studentów godzi się na wszelkie ceny, by tylko mieć jakiś dach and głową. To dość problematyczne, ponieważ jeżeli student chce za podobną cenę znaleźć jakieś lokum w prywatnym mieszkaniu, to music się raczej z taka myślą pożegnać. Przede wszystkim w dużych miastach je st bardzo drogo. Dlatego akademiki mają wzięcie. Na początku września zdarzają się jeszcze wolne miejsca w pokojach, ale tutaj reguły są dość sztywne. Liczy się odległość od rodzinnego miejsca zamieszkania, a także sytuacjach materialna studenta.

Można zamieszkać bardziej komfortowo, w pokoju jednoosobowym. Ale jeżeli nas nie stać, to pozostaje nam dwuosobowy lub trzyosobowy. Dlatego jeśli mamy plany inwestycyjne, to czas porozglądać się za kupnem akademika lub budynku pod bursę czy akademik. Wtedy pozornie opuszczamy ceny, studenci chętniej do nas przychodzą i na nich zarabiamy. Jest to bardzo dobry interes i lepiej opłaca się niż wynajmowanie mieszkania kilku studentom. Jednak z kilkoma osobami mamy na pewno mniejsze problemy niż z kilkunastoma czy kilkudziesięcioma. Trzeba się z tym liczyć. Koszty różnorodnych napraw oraz wymian będą dużo droższe, będzie także zastraszająco rosła cena ochrony i stróża. Często jednak studenci będą sami sobie musieli poradzić z kłopotami przy mniejszych naprawach, więc być może będzie można jeszcze na nich przyoszczędzić. Jeśli chcemy być właścicielami akademika, musimy także współpracować z władzami uczelni, co nie zawsze może być takie przyjemne i łatwe.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2020
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.