Pianka

Jak wspominałem w poprzednim artykule pianki różnią się temperaturą aplikacji. Wszystkie mają jednak jeden mianownik wspólny. Mianowicie przed użyciem musimy je doprowadzić do temperatury pokojowej. No i co nie jest bez znaczenia pianki mogą różnić się ceną w zależności czy jest to pianka letnia czy zimowe, wobec tego lepiej jest dobrać tą właściwą piankę. Różnice wynikają z tego że produkcja pianki zimowej jest bardziej zaawansowana technologicznie i to powoduje większy koszt produkcji. Do pianek zimowych producenci muszą dodawać specjalne komponenty, które umożliwiają pracę w warunkach zimowych. Są to komponenty służące do uplastycznienia, ich zadaniem jest zapobiegnięcie kruszeniu się po aplikacji, co miałoby miejsce gdyby ich zabrakło. Dlatego dobierając pianki poliuretanowe musimy wziąć pod uwagę warunki, w jakich będziemy pracować i dobrać właściwą piankę. Tutaj mogę poradzić dobór według klucza i zastosowanie pianek dedykowanych, które zostały stworzone w konkretnym celu i do konkretnych zadań.

W jaki sposób można wykorzystując pianki tapicerskie odrestaurować stare kuchenne krzesła. Krótkie opowiadanie. Zaczynamy. Stare krzesła miały zły kolor i musieliśmy je przemalowana taki, który będzie bardziej pasował do naszej kuchni. Oczywiście każdy kto malował takie elementy wie jak to wygląda. Po udanym malowaniu następnym krokiem było zajęcie się tapicerką starych, wysłużonych już krzeseł.

Oczywiście jako że nie jestem tapicerem z zawodu, poszukałem w Internecie informacji i porad na ten temat i w ten sposób ruszyła moja pierwsza tapicerska robota. Poduszki, które miały stanowić siedzisko krzesła wycięte zostały o centymetr szersze oczywiście z pianki tapicerskiej. Dodatkowo grupa warstwa ovaty sprawiła że krzesła wyglądały dość śmiesznie, no ale co mi tam. Ponieważ kuchnia jeszcze nie była skończona, więc nie było powodu specjalnie się śpieszyć no i krzesła tak sobie stały. Oczywiście zmniejszyć rozmiar do tego prawdziwego i rozsądnie wyglądającego wystarczyło obicie materiałem, wówczas krzesła zostały prawdziwymi krzesłami.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Lipiec 2020
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.