Sprzedaż kilkuletniego mieszkania

Na rynku wtórnym odnaleźć można wiele nieruchomości, które wybudowane zostały dosłownie kilka lat temu. Okazuje się, że jako używane funkcjonują nieruchomości, które równie dobrze można by kupić jeszcze wprost od dewelopera. Istnieją różne powody, dla których właściciele sprzedają mieszkania tak szybko. Przed zakupem mieszkania z pewności przyszli właściciele spytają dokładnie o szczegółowe powody. Przede wszystkim, mogą oni podejrzewać, że mieszkanie jest zbyt drogie w eksploatacji. Problem ten dotyczy wielu nieruchomości. Przed sprzedażą mieszkania należy więc dokłądnie opisać czynsz oraz typowe opłaty. Najdroższe w użytkowaniu są mieszkania ogrzewane na prąd. Ogrzewanie elektryczne to zawsze minus mieszkania. Jest nie tylko drogie, ale także mniej komfortowe. O ile kaloryfery ogrzewane gazem czy z sieci miejskiej długo pozostają, ą ciepłe, o tyle grzejniki elektrycznie szybko tracą ciepło. Ogrzewanie elektryczne może być stosowane jedynie jako doraźne źródło dodatkowego ciepła, na przykład w łazience.

Kupujący mogą podejrzewać również, że mieszkanie posiada inne wady ukryte. W ogłoszeniu opisującym mieszkanie należy wówczas opisać okolicę dookoła, widok z okna, piętro i inne szczegóły, które mogą utrudniać komfortowe mieszkanie. Częstym problemem jest właśnie głośna ulica. Jeśli ruch odbywa się przez całą noc, niektórzy lokatorzy mogą mieć problemy z normalnym odpoczynkiem we własnym mieszkaniu. Wielkim minusem mieszkania są także fabryki w najbliższej okolicy oraz trasa pociągów. Tory biegnące obok domu to murowany hałas kilka razy dziennie. Część sprzedających decyduje się na pokazywanie mieszkania w godzinach spokoju. Jest to jednak nieetyczne rozwiązanie. Także fabryki i inne zakłady mogą być wyjątkowo głośne. Niektóre zabudowania skutkują także innymi problemami – zapachem Problem ten dotyczy zwłaszcza oczyszczalni ścieków oraz zakładów produkujących żywność, a także ubojni. Najlepiej uprzedzić o podobnych problemach kupujących, którzy z pewnością nie będą zadowoleni.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Styczeń 2021
  P W Ś C P S N
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.