Na co zwracać uwagę sprzedając?

Posiadanie swojego własnego domu to jedno, a sprzedanie go to drugie. Wiele osób od najwcześniejszych lat po prostu nie może rozstać się z ulubioną zabawką. Dorośli też się przywiązują i potrafią bardzo mocno tęsknić za czymś, co długo w ich życiu miało jakąś wartość i sens. Czasami jednak jesteśmy zmuszeni do podjęcia bardzo bolesnej decyzji dotyczącej sprzedaży naszego lokum. Najczęściej jest to spowodowane po prostu tym, że się przeliczyliśmy i nie możemy sobie poradzić z utrzymaniem naszego domu czy mieszkania. Często jest tak, kiedy nasza sytuacja finansowa się zmienia i przez pewien czas wiemy, że napływ gotówki będzie o wiele mniejszy a rachunki i długi rosną. Jeżeli mieszkamy w bloku, to możemy postarać się o to, żeby zamienić nasze mieszkanie na mniejsze. Często możemy wtedy zatrzymać większość naszych mebli, ale opłaty są już mniejsze i jakoś wychodzimy na prostą, a i zostają nam pieniądze za poprzednie mieszkanie. Możemy tez sprzedać i kupić coś mniejszego. Być możne nawet na tym więcej zarobimy. Najgorsza sytuacja może nam się przydarzyć, jeśli mieliśmy dom jednorodzinny i musimy go sprzedać i przeprowadzić się do jakiejś małej klitki w bloku. Wtedy właśnie sentyment i emocje związane z domem, który na przykład sami budowaliśmy, są bardzo silne.

Taka strata może być bardzo bolesna dla naszego zdrowia i samopoczucia. Czasami nawet proste rzeczy – jak ogródek obok domu – nadawały naszemu życiu sens. A teraz nagle musimy się tego pozbywać i nie wiemy, czy jeszcze kiedyś coś podobnego nam się trafi. Jeżeli sprzedajemy, powinniśmy być bardzo ostrożni i nie podejmować pochopnie decyzji. Czasami ludzie chcą nas oszukać, by się na nas wzbogacić. Musimy się tego bardzo wystrzegać. Na przykład nie powinniśmy ufać ludziom, którzy wpłacają nam zaliczkę, a pozostałe pieniądze mają pochodzić z kredytu bankowego. Bywa, że ludzie to wykorzystują, a my nie korzystając z pomocy notariusza dajemy się oszukać. Polega to na tym, że pieniądze jednak nie trafiają na nasze konto, wtedy musimy wejść na drogę są sądową, a czasami bardzo trudno takie kwoty odzyskać bez długich rozpraw.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.


Szukaj
Kalendarz
  Lipiec 2020
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.