Gdzie najszybciej sprzedać mieszkanie?

Dawno na szczęście minęły czasy, gdy jedynym rynkiem zbytu mieszkań oraz domów były wielkie miasta, do których tłumnie przenosiły się osoby ze wsi i małych miasteczek. Dzisiaj rynek mieszkaniowy rozwija się w oparciu u zupełnie inne trendy – a cała sytuacja odwróciła się dokładnie o sto osiemdziesiąt stopni. Dość powiedzieć, że współcześnie najbardziej korzystną opcją sprzedaży mieszkania lub wolno stojącego domu wcale nie jest już ich posiadanie w dużych miastach i aglomeracjach, ale właśnie na wsiach, w małych miasteczkach gminnych czy w mniejszych miastach powiatowych. Słowem tam, gdzie daleko jest do miejskiego tłoku, hałasu i brudu.
Czy to jednak oznacza, że sprzedaż mieszkań najbardziej opłaca się w kontekście wyłącznie nieruchomości ulokowanych na wsiach, a te w miastach są już kompletnie poza kręgiem zainteresowań potencjalnych klientów? Oczywiście nie – nadal nieruchomości w miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań są w cenie, ale nie jest to już cena tak wysoka jak jeszcze trzy czy pięć lat temu. Obecnie o wiele więcej kosztuje domek jednorodzinny wybudowany na przedmieściach miasta niż mieszkanie w samym jego centrum! Choć taka sytuacja wydaje się paradoksalna – w końcu centrum to doskonała lokalizacja i gwarancja szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych usług – to realia rynku są niezbitym faktem. Nawet osoby zajmujące się budownictwem mieszkaniowym oraz usługami związanymi z pośrednictwem w sprzedaży mieszkań przyznają, o wiele większy popyt w obecnych czasach mają właśnie nieruchomości ulokowane na wsiach i w miasteczkach. To świadczy tylko o tym, że ludzie coraz częściej „uciekają z miast”, wybierając zamiast mieszkania w dużych aglomeracjach spokojne mieszkanie w zacisznej wsi, nawet jeśli wiąże się to z mniejszym dostępem do szeroko rozumianej cywilizacji. Dlatego też odpowiedź na pytanie zawarte w temacie może być obecnie tylko jedna – jeśli chcemy szybko sprzedać mieszkanie i nieźle na tym zarobić – najpierw trzeba je posiadać w odpowiedniej lokalizacji: a tą na chwilę obecną są małe miasteczka i wsie.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Lipiec 2020
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.