Dom na kredyt

4Atrakcyjne programy tupu rodzina na swoim, stabilna sytuacja na rynku nieruchomości, większe zarobki, czy podniesienie stopy życiowej młodych Polaków sprawiają, że grono młodych rodzin ma możliwość zakupienie swojego pierwszego mieszkania, czy nawet wybudowania domu. Mimo to, odsetek osób, które z własnych pensji takiej możliwości nie mają, jest bardzo wysoki. Jednak zastanawiając się, ile wyniesie wynajmowanie mieszkania przez lat dziesięć, warto rozważyć, jakie korzyści może mieć wzięcie kredytu hipotecznego i kupno własnego domu. Długoterminowe kredyty udzielane przez bank nie są złem koniecznym tylko opcją, którą trzeba przemyśleć, ponieważ posiada ona liczne zalety. Warunki kredytu każdorazowo ustalane są przez bank. On również kontrolować może, jak klient pożytkuje środki, na jakie wziął kredyt. Pojawiają się bowiem sytuacje, gdy osoba biorąca kredyt wydaje pieniądze w inny sposób, bank może wtedy rozwiązać umowę i obarczyć nielojalnego kredytobiorcę kosztami. Najważniejsze kwestia dotyczy jednak zdolności kredytowej, bez której kredyt udzielony nie zostanie. Szacowana jest ona również indywidualnie przez bank, który samodzielnie decyduje, czy dana osoba dostanie kredyt, czy też nie.

Warto skorzystać w takiej sytuacji z pomocy doradcy bankowego, który taką zdolność pomoże docenić i będzie swego rodzaju pośrednikiem między instytucją bankową a jednostką. Ostatnią kwestią dotyczącą kredytu, jest zastaw. Jak sama definicja wskazuje zastaw, jaki brany jest przez bank, to hipoteka domu, który się nabywa. W sytuacji, gdy kredytobiorca nie będzie płacił rat kredytu, bank może przejść nieruchomość jako zabezpieczenie, nawet jeżeli należy ona do innej osoby, niż kredytobiorca. Właśnie dlatego kupując dom na rynku wtórnym, zawsze należy dokładnie sprawdzić księgi wieczyste, by mieć pewność, że nieruchomość, którą planuje się nabyć, nie jest obciążona hipoteką. Zależnie od tego, jaką wartość ma nieruchomość, tak wysoki kredyt hipoteczny można uzyskać i tym samym mieć możliwość zakupu wymarzonego domu.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Lipiec 2020
  P W Ś C P S N
  « Cze    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.