Zakup ekologicznego domu

Na początku bycie pro ekologicznym było przede wszystkim modne, obecnie coraz więcej osób świadomie decyduje się na postępowanie i życie w zgodzie z naturą. Dotyczy to nie tylko jedzenia, ubioru, czy stylu życia, ale również miejsca, w jakim się mieszka. Coraz częściej słyszy się o domach ekologicznych. Tak zwane domy pasywne stały się bardziej popularne, gdy pojawiły się dotacje rządowe, pozwalające na otrzymanie około 20 – 30 procent wartości domu, jeżeli zdecyduje się właśnie na takie rozwiązanie. I mimo iż takie rozwiązanie na początku jest droższe, ponieważ dom pasywny musi być odpowiednio zaprojektowany i wybudowany, z czasem pokazuje, jak dobra była to inwestycja. Polacy coraz częściej myślą zarówno przyszłościowo, jak i trzymają rękę na kieszeni, ale również dbają o przyszłość swoją i swoich bliskich. Właśnie dlatego wybudowanie, czy kupno domu pasywnego jest dla nich doskonałym, przemyślanym rozwiązaniem. Domy tego typu charakteryzują się cechą, która pozwala im równoważyć zyski i straty ciepła.

Dzięki doskonałemu zaprojektowaniu ścian, specyficznej cyrkulacji powietrza, grubości dachu i ścian, dom latem trzyma przyjemny chłód, zimą zaś pozwala na zachowanie ciepła. Co więcej, wymaga dużo mniejszej ilości ogrzewania, ponieważ dzięki inteligentnemu zaprojektowaniu, ciepło nie ulatuje, tylko jest magazynowane. Bardzo często w przypadku kupna tego typu domu, ludzie decydują się również na wybór gotowych, bądź samodzielnie instalują, baterie słoneczne na dachu. Taka elektrownia jest nie tylko naturalna, przyjazna dla środowiska, ale słońce jest również energią odnawialną, więc niesie ze sobą tylko korzyści. Takowe odczuwają również domowe finanse ponieważ nie są już mocno nadszarpywane, gdy przychodzi mroźna zima. Warto zatem zastanawiając się nad kupnem własnego domu, zasięgnąć rady eksperta. Bowiem wybierając rozwiązanie jakim jest dom pasywny działa się nie tylko na korzyść swoją, swoich dzieci i dalszych potomków, ale również walczy się o zrównoważony rozwój środowiska naturalnego.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2020
  P W Ś C P S N
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.