Wady domów o konstrukcji drewnianej

lanckorona-3-1382026-mObecnie bardzo dużo mówi się o budowie domów drewnianych. Moda na domy drewniane już dawno pojawiła się również w Polsce i niewątpliwe jest ona związana z wieloma zaletami. Między innymi dużą zaletą jest wykorzystanie naturalnego, zdrowego i mocnego surowca, dzięki czemu konstrukcja domu jest niezwykle lekka. Zaletą może być równiez krótki czas wykonania, możliwość budowy w zimie, czy łatwość przeprowadzania prac modernizacyjnych.

 

Niemniej domy drewniane również mają swoje wady – jakie? Między innymi można do nich zaliczyć małą bezwładność ciepła. Mimo tego, że domy drewniane szybko się nagrzewają to równie szybko tracą to ciepło. Poza tym domy drewniane mają ograniczone rozpiętości stropów, w przeciwieństwie do domów murowanych, co daje pewne ograniczenia podczas konstrukcji i budowy domu. Poza tym budowa domu drewnianego nie jest wcale tak prosta jak mogłoby się wydawać. Wymaga znajomości odpowiedniej wysublimowanej technologii, duże wiedzy oraz doświadczenia, dlatego nie każda firma potrafi podjąć się budowy takiego domu.

Komentarze są zamknięte.


Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2020
  P W Ś C P S N
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Balkon
  Planowanie naszego balkonu powinniśmy zacząć już na wiosnę. Bowiem to właśnie późną wiosną możemy już zakupić i zasadzić pierwsze rośliny balkonowe. Centra ogrodnicze oferują nam bardzo szeroki wybór roślin. Jeżeli chodzi o rośliny doniczkowe, to największa popularnością cieszą się surfinie , petunie, begonie i pelargonie. Należy jednak pamiętać, że rośliny te są bardzo wymagające jeżeli chodzi o podlewanie. Niektóre wymagają w letni ciepły dzień nawet dwukrotnego podlewania. Jeżeli chodzi o drzewka ozdobne bardzo dobrym rozwiązaniem jest oleander, który potrafi osiągnąć nawet kilka metrów wysokości, dlatego preferowany jest na balkony o nieco większej powierzchni. Jeżeli nasz balkon nie jest zbyt duży i przestronny może pozwolić sobie na ustawienie kilku donic z drzewkami iglastymi, które przy odpowiednim pielęgnowaniu posłużą nam przez klika kolejnych sezonów. Dużą popularnością na balkonach cieszą się również wszelkie rośliny pnące takie jak bluszcz, powojnik oraz wszystkie pnące gatunki innych odmian. Jest to idealne rozwiązanie na zasłonięcie się od sąsiada, z którym sąsiaduje nasz balkon. Jeżeli staliśmy się szczęśliwym nabywcą własnego mieszkania, czas najwyższy pomyśleć o jego wystroju. Jest to bardzo ważne zagadnienie, ponieważ od tego jak zaplanujemy naszą przestrzeń będzie zależało wiele późniejszych kwestii. Ważne, abyśmy we własnym mieszkaniu czuli się „ jak u siebie”, a zaaranżowane otoczenie wyrażało nas samych. Dlatego nie wykańczajmy i meblujmy mieszkania przypadkowymi przedmiotami, ale warto się zastanowić jaki efekt tak naprawdę chcemy osiągnąć. Wystrój wnętrza zależy od naszej natury, temperamentu i charakteru. Nie bez znaczenia jest również kwestia finansowa. Mając jednak głowę pełną pomysłów można naprawdę za niewielkie pieniądze wytworzyć w naszym mieszkaniu wyjątkowa przestrzeń, która będzie zachwycała naszych znajomych i powodowała, że każdy będzie się czuł dobrze nie tylko na naszym towarzystwie, ale także w naszych „ czterech ścianach”. Pomysły na aranżację naszego wnętrza może czerpać nie tylko z otoczenia, ale również ze specjalnych tematycznych katalogów, czy też odpowiednich stron internetowych.